Get Adobe Flash player

Nasze sukcesy

 


Sukcesy uczniów Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie

w roku szkolnym 2016/2017Druga edycja konkursu ”Let’s revise together!” w LO Słupca

28 marca w Liceum Ogólnokształcącym w Słupcy uczniowie Naszego Gimnazjum ( Aleksandra Andrzejewska- klasa 2a, Filip Dropiński – klasa 3 c, Adam Wiatrowski – klasa 3c oraz Marcin Pilarski – klasa 3a) pod opieką p. Marty Deręgowskiej,  wzięli udział w zmaganiach drugiej edycji konkursu warsztatowego  z języka angielskiego pod nazwą  ”Let’s revise together!”. Udział w konkursie wzięli uczniowie z różnych placówek, miedzy innymi: publiczne gimnazjum im. Polskich Noblistów w Drążnej, gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie, gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Słupcy oraz publiczne gimnazjum im. Organizacji Wojskowej  w Lądku. Zawodnicy zmierzyli się w 8 konkurencjach sprawdzających ich znajomość języka angielskiego, na różnych płaszczyznach. Musieli wykazać się nie tylko  wiedzą ogólną z zakresu gramatyki czy słownictwa, ale również przejść przez zadania związane ze znajomością kultury i geografii krajów anglojęzycznych, czytaniem czy precyzyjnym rozumieniem ze słuchu. Najlepiej poradziła sobie młodzież z  Gimnazjum w Strzałkowie zajmując pierwsze miejsce. Nasi gimnazjaliści wywalczyli czwarte miejsce. Konkurs miał  na celu  pokazać gimnazjalistom, iż powtórka przed egzaminem z języka angielskiego nie musi być żmudnym wkuwaniem słówek, ale również przyjemnością i  zabawą.

 

Dzięki temu wydarzeniu otrzymaliśmy szansę na wspólne powtórzenie materiału, przygotowując się do części egzaminu gimnazjalnego.


18 listopada 2016 r. odbyła się VI edycja konkursu piosenki Graj i Śpiewaj z Yamahą, którego organizatorem była Szkoła Muzyczna Yamaha w Słupcy. Nasza uczennica  Martyna Kuzak prezentowała  się w części Piosenka Polska i wyśpiewała drugie miejsca w swojej kategorii wiekowej. Martyna dodatkowo otrzymała specjalne wyróżnienie od Burmistrza Miasta Słupcy.W tym miejscu warto zaznaczyć, że to nie pierwsze osiągnięcie naszej  uczennicy, ponieważ już w lutym bieżącego roku  została ona  zwyciężczynią pierwszej edycji programu „Zostań gwiazdą zagórowskiej sceny” organizowaną przez Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie.Gratulujemy pięknie Martynie i życzymy dalszych sukcesów !