Aktualności


UWAGA !!!

Możliwość zmiany wybranych szkół i oddziałów w ramach rekrutacji podstawowej będzie możliwa od 14 do 19 czerwca do godziny 15:00.

By dokonać tych zmian należy zalogować się na swoje konto i wybrać akcję "Edytuj preferencje". Otworzy się wtedy wniosek z danymi kandydata oraz poprzednimi preferencjami.

Po wprowadzeniu zmian należy zapisać wniosek, wydrukować i wersję papierową podpisaną przez zanieść do szkoły pierwszego wyboru (nowej z pierwszego wyboru).

Wprowadzenie nowego wniosku przez szkołę spowoduje wycofanie starego dokumentu. Możliwość edycji wniosku będą mieli tylko ci kandydaci, którzy złożyli wnioski w rekrutacji podstawowej.


PIX2019 Spektakularny sukces naszych uczniów

 

      Miło mi niezmiernie poinformować wszystkich rodziców mieszkańców i sympatyków Szkoły Podstawowej im. Michała Okurzałego w Zagórowie o spektakularnym sukcesie naszych wychowanków w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu PIX2019.

      Poziom rozgrywek był bardzo wysoki o czym mogą powiedzieć tylko uczestnicy. Aby rozwiązać zadania konkursowe uczestnicy musieli posiadać ogrom wiedzy z informatyki, algorytmiki, logiki, matematyki oraz posiadać rozwinięty zmysł przestrzenny. Mamy wspaniałą młodzież i naprawdę warto w nich inwestować. Nasza szkoła podstawowa w mistrzostwach tych wiedzie prym na skalę kraju jeśli chodzi o ilość laureatów mistrzostw. To 10 osób, na 20, którzy dostali się do finału. Ale to nie wszystko mamy również  laureata z maksymalną ilością punktów jest nim wspaniały młody człowiek o jasnym i otwartym umyśle – uczeń klasy 8 - Wiktor Jasiczek.
Z dumą informuję, że nasza szkoła podstawowa otrzymała prestiżowy tytuł

Szkoły Mistrzów Programowania!

 

A oto lista naszych BOHATERÓW

 

miejsce 1 – Wiktor Jasiczek,

 

miejsce 2 - Aleksander Wrzaskowski,

miejsce 5 – Wiktor Drzewiecki, Aleksander Marszewski,

miejsce 7 – Kacper Bryk, Mikołaj Karwecki, Bartosz Lewandowski, Bartosz Wiśniewski,

miejsce 8 – Damian Klocek,

miejsce 10 – Patrycja Janowska,

 

Wszystkim uczestnikom gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

Jacek Słowiński


PIX2019 - Pierwszy sukces naszych uczniów !!!

     W tym roku uczniowie naszej szkoły z kl 3 gimnazjalnych oraz 8, 7 i 5 szkoły podstawowej wzięli udział w Ogólnopolskich Szkolnych Mistrzostwach w Programowaniu PIX2019. Jest to multimedialny konkurs dla dzieci i młodzieży z całej Polski. 20 na 24 uczestników zostało zakwalifikowanych do finału konkursu, z czego 4 osoby uzyskały maksymalną ilość punktów:
kl. 8 Wiktor Jasiczek
kl. 7 Bartosz Wiśniewski, Aleksander Wrzaskowski
Kl. 5 Ibrahim Słowiński

     Wszystkim uczestnikom życzę wielu sukcesów w finale, który odbędzie się już w dniach 27 - 28 Maja

Jacek Słowiński


Rekolekcje 2019

 


Klasa Akademicka

      8 marca klasa IIIa ponownie zawitała w progach UAM’u . Tym razem przedstawialiśmy nasz roczny projekt Klasy Akademickiej, który brzmiał ,,Chemia w sporcie ”. Wykonaliśmy  trzy doświadczenia, skupiając się na porównaniu odzieży sportowej i codziennej - bawełnianej. Czworo naszych kolegów zmagało się z pytaniami od profesorów, co wcale nie jest łatwym zadaniem. Po prezentacji posterów wszyscy przeszliśmy do auli, gdzie miało miejsce rozdanie nagród oraz konkurs Profesora Lechosława Łomozika.

Wysłuchaliśmy również wykładu na temat emocji i łez w sporcie. Jakie wywierają uczucia, jaki mają skład oraz jak dzielimy łzy. Na sam koniec mieliśmy okazje, jak co roku obejrzeć pokazy koła chemicznego. Po kilku godzinach zmagania z chemią udaliśmy się do galerii handlowej na posiłek
i zakupy. Nie zabrakło również życzeń i upominków z okazji Dnia Kobiet, nasi kochani chłopcy podarowali nam róże oraz czekolady, za co bardzo im dziękujemy.

WIKTORIA GRODZKA – KLASA 3A


Sprawozdanie z wycieczki zawodoznawczej

IV Powiatowe Targi Edukacyjno – Zawodowe w Strzałkowie

2018 / 2019

     IV Powiatowe Targi Edukacyjno – Zawodowe odbyły się 06.03.2019r.
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzałkowie.

Uczniowie  klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej zapoznali się z planowanymi kierunkami kształcenia na rok 2019/2020
w szkołach średnich powiatu słupeckiego.   Poznali oferty Powiatowego Urzędu Pracy w Słupcy, Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Słupcy, Cechu Rzemiosł Różnych, Młodzieżowego Centrum Kariery w Słupcy oraz niektórych wyższych uczelni.

Zaprezentowana na Targach zróżnicowana oferta kształcenia pozwoliła uczniom pozyskać informacje, dzięki którym mogą bardziej świadomie i odpowiedzialnie planować własną karierę edukacyjną i zawodową. Uczestnicy ocenili wyjazd jako interesujący i pomocny w wyborze swojego zawodu i szkoły.

Wycieczkę zawodoznawczą dla uczniów klas trzecich gimnazjum i klas ósmych szkoły podstawowej zorganizowały pedagog szkolny Barbara Kasznia oraz doradca zawodowy Monika Nowaczyk. Opiekę nad  uczniami sprawowali nauczyciele: pani Hanna Kierzek oraz pan Jacek Słowiński.


Sukces Pauliny Wilczewskiej
3. miejsce w ogólnopolskim konkursie

 „Opiekun rodzinny – bohater, któremu mogę pomóc”

   W czwartek 28 lutego dotarła do nas niezwykle miła wiadomość – nasza uczennica oddziału gimnazjalnego Paulina Wilczewska zajęła 3. miejsce w ogólnopolskim konkursie społeczno – edukacyjnym dla uczniów szkół podstawowych, klas IV – VIII oraz III klasy gimnazjum. Organizatorem konkursu była Fundacja Hospicyjna z siedzibą w Gdańsku i Fundacja Agory.

 

  Każdy uczestnik konkursu miał za zadanie napisać twórczą pracę, mieszczącą się w przedziale 3000 – 5000 znaków ze spacjami na temat: „Opiekun rodzinny – bohater, któremu mogę pomóc”. Celem konkursu było zwiększenie świadomości młodych ludzi odnośnie roli opiekunów rodzinnych, pobudzenie wrażliwości społecznej uczniów, a także zachęcenie do działalności na rzecz potrzebujących wsparcia. Istotnym kryterium oceny prac konkursowych było przedstawienie sposobów pomocy opiekunom rodzinnym. Pod uwagę brane były również walory edukacyjne, kreatywność oraz stylistyka i bogactwo słownictwa.

   Konkursowe prace oceniało 5 – osobowe jury w składzie: Anna Kołtunowicz (wiceprezes Fundacji Agory), Beata Szewczyk (dziennikarka Radia Gdańsk), dr Marcin Szulc (psycholog z Uniwersytetu Gdańskiego), Łukasz Pilip (reporter, m. in. „Wysokich Obcasów” i „Dużego Formatu”) oraz Magda Małkowska (koordynatorka ds. wydawnictw Fundacji Hospicyjnej).

   Oprócz Pauliny w konkursie wzięły udział uczennice klasy IIIb: Dominika Walczak, Klaudia Sarnowska, Oliwia Wiatrowska.

   Opiekunem merytorycznym konkursu była p. Hanna Kierzek – nauczycielka języka polskiego.

   Paulinie składamy serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów edukacyjnych!


Bio – Chemiczne Szarady

26 lutego w naszej szkole odbyły się V Bio – Chemiczne Szarady. W zmaganiach wzięło udział 8 drużyn: 4 – osobowe reprezentacje klas trzecich  Gimnazjum i klas ósmych Szkół Podstawowych z Zagórowa i Trąbczyna.  


Zespoły  musiały się zmierzyć z 9 zadaniami  biologiczno- chemicznymi przygotowanymi i ocenianymi  przez maturzystów ZSP w Zagórowie. W końcowym efekcie najlepsze rezultaty  uzyskały zespoły :

1. Miejsce –klasa  3a Gimnazjum Zagórów
2. Miejsce – klasa 8c Szkoła Podstawowa Zagórów
3. Miejsce –  klasa3 Gimnazjum Trąbczyn
Pozostałe klasy trzecie zagórowskiego gimnazjum  miały również małą powtórkę przed egzaminami,  w postaci rozgrywek międzyklasowychz zakresu biologii i chemii.
Koordynatorkami V Bio – Chemicznych szarad były p. Iwona Kałużna i p. Magdalena Jarząbek.


MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ JĘZYKA OJCZYSTEGO

   21 lutego obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, który został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r. dla podkreślenia jego bogactwa, różnorodności i piękna, ale także w celu zwrócenia uwagi na liczbę języków zagrożonych i ginących.

   W tym dniu obchodzimy w naszej szkole także DZIEŃ BEZ WULGARYZMÓW. Aż 9 na 10 Polaków nie lubi słuchać przekleństw, a równocześnie 80% z nas ich używa. Jak sobie radzić bez wulgaryzmów? Cenne rady zaprezentowali uczniowie klasy IIIb (oddział gimnazjalny): Dominika Walczak i Michał Trybuś, którzy przeprowadzili audycję radiową. Dla uczczenia tego wyjątkowego dnia 2 – osobowe delegacje uczniów z każdej klasy zmierzyli się z konkursem pt. „Z poprawną polszczyzną na co dzień” przygotowanym przez p. Lillę Lebiedzińską, zaś uczniowie klasy VIb pod kierunkiem p. Małgorzaty Grabowskiej przygotowali quiz zatyt. „Sprawdź, czy mówisz poprawnie!”. W bibliotece szkolnej chętni uczniowie zmagali się z tzw. łamańcami językowymi przygotowanymi przez p. Hannę Kierzek.

   Uczniowie przyznali, że to była świetna nauka, bo poprzez zabawę.


 Szkolne obchody walentynek

   14 lutego obchodzimy Święto Zakochanych. Z tej wyjątkowej okazji uczniowie klasy IIIb pod kierunkiem p. Hani Kierzek przygotowali część artystyczną, na którą składała się recytacja znanych i mniej znanych wierszy o miłości, śpiewanie piosenek, prezentacja multimedialna na temat polskich i zagranicznych tradycji walentynkowych.

   Uczniowie wystąpili aż cztery razy, aby przedstawienie mogli obejrzeć wszyscy uczniowie naszej szkoły oraz nauczyciele. Dzień wcześniej – 13 lutego – młodzież zaprezentowała tę samą inscenizację podopiecznym z Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Michalinowie oraz ich opiekunom.

   W przedstawieniu uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie: czym właściwie jest miłość i jak różna może ona być?

   Liczne brawa zgromadzonej publiczności świadczą o tym, że wszyscy wierzymy w miłość. Dlatego… KOCHAJMY SIĘ!!!


 DZIEŃ BEZPIECZNEGO INTERNETU 2019

   „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”. Tegoroczna edycja Dnia Bezpiecznego Internetu zachęca wszystkich do aktywnego uczestnictwa w współtworzeniu twórczego i bezpiecznego środowiska online . Podczas obchodów DBI wszyscy powinniśmy angażować się w promowanie pozytywnych zastosowań internetu, promocję tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia.  Powinniśmy wspierać pozytywne zmiany w sieci.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 r. Początkowo obchodzony był tylko w Europie, ale już od lat DBI przekroczył jej granice angażując państwa z całego świata.

Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Partnerami DBI 2019 są Facebook Polska oraz Google Polska .

W tym roku w naszej szkole obchody święta trwały cały tydzień, podjęliśmy następujące działania:

 - Uczniowie wykonali okolicznościową gazetkę

 - W radiowęźle szkolnym została  nadana audycja pt.

„Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”
Przygotowana przez uczniów klasy III gimnazjalnej

 

 - Na lekcjach Informatyki w klasach 7 i 8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum  przeprowadziliśmy pogadanki i dyskusje związane z bezpieczeństwem w sieci, następnie uczniowie swoje wizje bezpieczeństwa przedstawili w postaci referatów, prezentacji multimedialnych i prac graficznych.

 

 - W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w klasach starszych Szkoły Podstawowej w Zagórowie z oddziałami gimnazjalnymi była prelekcja policjantów skierowana do młodzieży.

Spotkanie prowadzili asp. sztab. Marlena Kukawka oraz dzielnicowy st. asp. Paweł Ławniczak. Mundurowi zaprezentowali młodzieży filmy i spoty traktujące o niewłaściwych zachowaniach w internecie nakręcone przez swoich rówieśników. Policjanci zwrócili uwagę młodzieży na fakt, że każdy serfujący w sieci powinien się zastanowić zanim umieści w niej ośmieszające wpisy, groźby czy niestosowne zdjęcia. Podkreślali, że każdy krok w internecie pozostawia ślad, że internet nie daje anonimowości i łamanie prawa w sieci lub przy jej pomocy będzie wykryte. Radzili również, jak postępować, gdy staniemy się ofiarami cyberprzestępcy.

  Przedstawione powyżej oddziaływania profilaktyczno - wychowawcze wynikają z realizacji zadań zawartych w autorskim programie „Bezpieczni w Cyberprestrzeni”, którego twórcami są pedagog szkolny Barbra Kasznia i nauczyciel informatyki Jacek Słowiński.


NOC BIOLOGÓW 2019

11 stycznia 2019r. w Auli UAM Miał miejsce koncert pod tytułem:

         IDŹ DO LASU. Śpiewamy piosenki przyrodnicze - dla zdrowia

,w którym wystąpili nauczyciele naszej szkoły: Daniel Słowiński, Jacek Słowiński, uczeń klasy III  Jakub Słowiński, oraz Jan Kopczyński i osoba szczególna  prof. dr hab. Andrzej Brzeg; Zakład Ekologii Roślin i Ochrony Środowiska.

Wykonanych zostało 20 piosenek o tematyce przyrodniczej, zachęcających do zdrowego trybu życia (m.in. uprawiania turystyki i spędzania czasu na świeżym powietrzu), opiewających uroki rodzimej przyrody i opatrzonych ładunkiem dydaktycznym.

Jacek Słowiński   

11 styczna (piątek) 2019 r. część naszej szkolnej  społeczności z inicjatywy pani Iwony Kałużnej a także p.Barbary Kasznia i p.Marii Bartczak  wybrała się na Noc Biologów na  Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Collegium  Biologicum. Uczniowie zostali podzieleni na 3 grupy, które uczestniczyły w interesujących wykładach i warsztatach m.in. ,,Mieszkając pod wodą: czyli jak działa zdrowe jezioro”, ,,Szkielet- i co dalej?”, ,, GLONY-suplementy dla zdrowia i urody”.
Na wykładzie: ,,Ewolucja a zdrowie człowieka”  dowiedzieliśmy się dużo o ewolucji układu odpornościowego i dlaczego on zawodzi. Odporność jest obniżona, i dlatego często łapiemy infekcje, szybko się męczymy, źle sypiamy ( dlatego warto pamiętać o dobroczynnej wartości snu.)
Następnie byliśmy na warsztatach ,,Czy boisz się roztoczy ?” – Tutaj dowiedzieliśmy się, że roztocza to nasi skryci współlokatorzy, z których obecności często nie zdajemy sobie sprawy. Uwielbiają kurz, ciepło i wilgoć. Zamieszkują nasze dywany, zasłony, firany, obicia kanap, a także wszelkie zakamarki, gdzie zbiera się kurz. Mieliśmy okazję zobaczyć te małe istoty pod mikroskopem.
Kolejnymi zajęciami , które podobały się wielu z nas to warsztat: ,,Wysil swoje neurony”. Aby uczestniczyć musieliśmy posiadać telefon komórkowy z dojściem do Internetu, by razem z resztą uczestników zalogować się na specjalnej stronie i rozwiązywać quiz wiedzy. Osoby, które najwięcej pytań rozwiązały poprawianie otrzymały nagrody.

W miłym nastroju i z głowa pełną nowych doświadczeń powróciliśmy do domu. Na pewno powrócimy tam za rok.

                                                                                                                                           Uczennica klasy 3b

                                                                                                                            Oliwia Wiatrowska


 Światowy Dzień Walki z AIDS


      Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest każdego roku 1 grudnia.  W ramach szkolnych obchodów zaprezentowana została przez uczniów klasy 7.c:  Andżelikę Pilarską, Aleksandra Łyskawińskiego i Patryka Wielgosika audycja radiowa, podczas której słuchaczom przekazane zostały informacje na temat choroby AIDS oraz wywołującego ją wirusa HIV. Uczniowie również wskazali  drogi przenoszenia wirusa oraz sposoby zapobiegania zakażeniom. Na szkolnym holu została przygotowana wystawa informacyjna na temat HIV i AIDS. Andżelika Pilarska 7.c, Wioletta Śmiechowska 3.b, Klaudia Sarnowska 3.b,  Dominika Walczak 3.b, Aleksander Łyskawiński i Patryk Wielgosik „dekorowali” uczniów i nauczycieli  czerwoną kokardką symbolizującą solidaryzowanie się z osobami chorymi na AIDS. Kokardki przygotowali uczniowie klas szóstych na zajęciach świetlicowych. Dokumentacją fotograficzna zajął się Igor Strzeliński z klasy 7.c.

Organizatorkami szkolnych obchodów były p. Barbara Kasznia i p. Maria Bartczak


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


    20 listopada 2018r. obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
Tego dnia młodzież wysłuchała audycji radiowej przeprowadzonej przez uczennice klasy 3.b gimnazjum: Dominikę Walczak, Paulinę Wilczewską i Klaudię Sarnowską.
    W audycji zaprezentowano słuchaczom prawa dzieci, które zawarte są w Konwencji o Prawach Dziecka.  Przybliżono również rolę jaką odegrała Polska w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.
    Na holu szkolnym wyeksponowano prace konkursowe uczniów.

    Laureaci szkolnego konkursu plastycznego pt. „PRAWA DZIECI” to:
Mateusz Andrzejewski uczeń klasy 6.b - 1. miejsce,
Weronika Sobczak uczennica klasy 3.b gimnazjum - 2. miejsce,
Kamila Jeżak uczennica klasy 3.c gimnazjum - 3. miejsce.


    Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Miejsko- Gminną Komisję ds Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagórowie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w szkole była pedagog Barbara Kasznia.

 


Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci


Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci obchodzono w szkole 19 listopada 2018 r.
Głównym założeniem obchodów było zwrócenie uwagi na zjawisko agresji i przemocy wśród uczniów, przemocy w rodzinie i środowisku.
Tego dnia młodzież wysłuchała audycji radiowej przeprowadzonej przez uczniów klasy
3.b gimnazjum: Michała Trybusia i Michała Kuźniewskiego.
Uczniowie poszczególnych klas udekorowali okienka korytarzowe hasłami i emotikonami propagującymi życzliwość i wzajemną akceptację. Na gazetkach pojawiły się informacje na temat obchodzonego Dnia, instytucji wspierających oraz telefonów zaufania.
Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs plastyczny zrealizowany
pod hasłem „STOP agresji i przemocy”.  Prace plastyczne zostały zaprezentowane na holu szkolnym.  
Decyzją Komisji konkursowej:  
1. miejsce uzyskała praca Magdaleny Plucińskiej z klasy 3.c gimnazjum.
2. miejsce zajęła praca Krzysztofa Jasińskiego z klasy 7.c.
3. miejsce otrzymała praca Aleksandry Rogowicz i Aleksandry Antczak
oraz  praca Julii Jasiak z klasy 3.c.   
Wyróżnienie przyznano Bartoszowi Nowakowi z klasy 7.b.                     
    Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Miejsko- Gminną Komisję ds Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagórowie.   


Organizatorem Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci była pedagog Barbara Kasznia.


„Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra tytoń”


    W ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Zagórowie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Słupcy odbyło się 16 listopada 2018 szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia, w którym uczestniczyli wytypowani uczniowie z klas siódmych i ósmych.
    Celem szkolenia było przekazanie uczniom wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu na organizm człowieka i wykształcenie postaw asertywnych.
    Część teoretyczną i warsztatową przeprowadziła pani Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia – kontra nikotyna oraz zestaw materiałów informacyjno - edukacyjnych.


    Obecnie Młodzieżowi Liderzy Zdrowia pod opieką pedagoga szkolnego pani Barbary Kaszni wykorzystując wiedzę i nabyte umiejętności przeprowadzą zajęcia w swoich  klasach. Liderom - życzymy powodzenia.


Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości


Koncert profilaktyczny pt. „Złe wpływy” z udziałem muzyka Grzegorza „Ornette” Stępień - gitarzysty basowego zespołu Oddział Zamknięty

W środę 10 października 2018 na hali sportowej odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu muzyka Grzegorza „Ornette” Stępień - gitarzysty basowego zespołu Oddział Zamknięty. W koncercie uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych.
Spotkanie poświęcone było profilaktyce uzależnień. Muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi poglądami, przemyśleniami na temat zagrożeń współczesnego świata, uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i cyberprzemocy.
Artysta w przystępny sposób, posługując się przykładami z życia zwrócił uwagę młodzieży na niebezpieczeństwa związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, jak również nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Uwrażliwiał młodzież, że konsekwencje nieodpowiedzialnych czynów mogą ponosić przez całe życie. Opowiadając historie konkretnych ludzi uświadomił młodzieży, że wszelkiego rodzaju uzależnienia są drogą donikąd.
Podczas spotkania artysta śpiewał piosenki z repertuaru Oddziału Zamkniętego
(m. in. "Ich marzenia", "Ten wasz świat) oraz z solowej płyty "Twarzą w twarz".


Po koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z muzykiem oraz zrobić sobie zdjęcie.

Koncert zorganizowała p. Barbara Kasznia - pedagog szkolny.


Tydzień Zakazanych Książek

   W dniach 24 – 28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Tygodnia Zakazanych Książek, które od lat organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Zagórów.

   Wzorem lat ubiegłych młodzież miała okazję posłuchać i podyskutować na temat cenzury w literaturze. Na liście zakazanych książek w roku 2017 znalazły się takie pozycje jak: „Zabić drozda”, „Z Tango jest nas troje” czy „Trzynaście powodów”.

   W akcję Tygodnia Zakazanych Książek włączyły się polonistki: p. L. Lebiedzińska, p. M. Szeflińska oraz bibliotekarki szkolne: p. A. Durlak i p. H. Kierzek.

 


Akcja zbiórki makulatury III edycja

   27 września 2018r. odbyła się już po raz trzeci zbiórka makulatury  w dwóch budynkach: przy ul. Plac Szkolny 1 i ul. Pyzderskiej 75. Akcja zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż rok temu. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły zebraliśmy 1610 kg makulatury! Dzięki przeprowadzonej akcji udało się pozyskać 241,50 zł. Pozyskane środki finansowe zostaną w całości przekazane na potrzeby szkolne.

   Koordynatorem akcji zbierania makulatury była jak zawsze p. Joanna Mazurek, a ponadto w organizację i przebieg akcji włączyły się panie bibliotekarki - p. A. Durlak, p. M. Jaśniewicz i p. H. Kierzek.

   Organizatorki zbiórki makulatury serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w tej szczytnej akcji.


Klasowe ognisko integracyjne

   07 września 2018 w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 3.c gimnazjum spotkali się na klasowym ognisku w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lipami” na Stawisku. Młodzież zaplanowała wspólne grilowanie, zabawy i gry sportowe. Ognisko zorganizowała p. Barbara Kasznia.


Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Aneta Borowska. W organizację klasowego ogniska aktywnie włączyli się - Magdalena Plucińska oraz Wiktor Parus.


 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   W poniedziałek 3 września przed dotychczasowym budynkiem Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie zgromadziła się społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym i wszystkimi pracownikami szkoły, by zainaugurować nowy rok szkolny. Zgromadzonych powitała pani wicedyrektor Anną Eicke. Wyraziła nadzieję, że nowy rok okaże się owocny dla młodzieży, życząc im wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. W sposób szczególny zostali powitani uczniowie klas szóstych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury tej szkoły.

Należy wspomnieć, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało poprzedzone Mszą Świętą w kościele parafialnym, za co młodzież serdecznie dziękuje Księdzu Proboszczowi.


 

GKJ © 2009. All Rights Reserved.