Aktualności

Aktualności


Światowy Dzień Walki z AIDS


      Światowy Dzień Walki z AIDS obchodzony jest każdego roku 1 grudnia.  W ramach szkolnych obchodów zaprezentowana została przez uczniów klasy 7.c:  Andżelikę Pilarską, Aleksandra Łyskawińskiego i Patryka Wielgosika audycja radiowa, podczas której słuchaczom przekazane zostały informacje na temat choroby AIDS oraz wywołującego ją wirusa HIV. Uczniowie również wskazali  drogi przenoszenia wirusa oraz sposoby zapobiegania zakażeniom. Na szkolnym holu została przygotowana wystawa informacyjna na temat HIV i AIDS. Andżelika Pilarska 7.c, Wioletta Śmiechowska 3.b, Klaudia Sarnowska 3.b,  Dominika Walczak 3.b, Aleksander Łyskawiński i Patryk Wielgosik „dekorowali” uczniów i nauczycieli  czerwoną kokardką symbolizującą solidaryzowanie się z osobami chorymi na AIDS. Kokardki przygotowali uczniowie klas szóstych na zajęciach świetlicowych. Dokumentacją fotograficzna zajął się Igor Strzeliński z klasy 7.c.

Organizatorkami szkolnych obchodów były p. Barbara Kasznia i p. Maria Bartczak


Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka


    20 listopada 2018r. obchodziliśmy w szkole Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.
Tego dnia młodzież wysłuchała audycji radiowej przeprowadzonej przez uczennice klasy 3.b gimnazjum: Dominikę Walczak, Paulinę Wilczewską i Klaudię Sarnowską.
    W audycji zaprezentowano słuchaczom prawa dzieci, które zawarte są w Konwencji o Prawach Dziecka.  Przybliżono również rolę jaką odegrała Polska w tworzeniu światowego systemu ochrony praw dziecka.
    Na holu szkolnym wyeksponowano prace konkursowe uczniów.

    Laureaci szkolnego konkursu plastycznego pt. „PRAWA DZIECI” to:
Mateusz Andrzejewski uczeń klasy 6.b - 1. miejsce,
Weronika Sobczak uczennica klasy 3.b gimnazjum - 2. miejsce,
Kamila Jeżak uczennica klasy 3.c gimnazjum - 3. miejsce.


    Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Miejsko- Gminną Komisję ds Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagórowie. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

Organizatorem Ogólnopolskiego Dnia Praw Dziecka w szkole była pedagog Barbara Kasznia.

 


Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci


Międzynarodowy Dzień Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci obchodzono w szkole 19 listopada 2018 r.
Głównym założeniem obchodów było zwrócenie uwagi na zjawisko agresji i przemocy wśród uczniów, przemocy w rodzinie i środowisku.
Tego dnia młodzież wysłuchała audycji radiowej przeprowadzonej przez uczniów klasy
3.b gimnazjum: Michała Trybusia i Michała Kuźniewskiego.
Uczniowie poszczególnych klas udekorowali okienka korytarzowe hasłami i emotikonami propagującymi życzliwość i wzajemną akceptację. Na gazetkach pojawiły się informacje na temat obchodzonego Dnia, instytucji wspierających oraz telefonów zaufania.
Rozstrzygnięty został również szkolny konkurs plastyczny zrealizowany
pod hasłem „STOP agresji i przemocy”.  Prace plastyczne zostały zaprezentowane na holu szkolnym.  
Decyzją Komisji konkursowej:  
1. miejsce uzyskała praca Magdaleny Plucińskiej z klasy 3.c gimnazjum.
2. miejsce zajęła praca Krzysztofa Jasińskiego z klasy 7.c.
3. miejsce otrzymała praca Aleksandry Rogowicz i Aleksandry Antczak
oraz  praca Julii Jasiak z klasy 3.c.   
Wyróżnienie przyznano Bartoszowi Nowakowi z klasy 7.b.                     
    Laureaci konkursu otrzymają nagrody książkowe ufundowane przez Miejsko- Gminną Komisję ds Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zagórowie.   


Organizatorem Międzynarodowego Dnia Zapobiegania Przemocy wobec Dzieci była pedagog Barbara Kasznia.


„Młodzieżowi Liderzy Zdrowia – kontra tytoń”


    W ramach współpracy Szkoły Podstawowej w Zagórowie z Powiatową Stacją Sanitarno – Epidemiologiczną w Słupcy odbyło się 16 listopada 2018 szkolenie Młodzieżowych Liderów Zdrowia, w którym uczestniczyli wytypowani uczniowie z klas siódmych i ósmych.
    Celem szkolenia było przekazanie uczniom wiedzy na temat szkodliwego wpływu palenia tytoniu na organizm człowieka i wykształcenie postaw asertywnych.
    Część teoretyczną i warsztatową przeprowadziła pani Małgorzata Pluta pracownik ds. oświaty zdrowotnej i promocji zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Słupcy. Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikat Młodzieżowego Lidera Zdrowia – kontra nikotyna oraz zestaw materiałów informacyjno - edukacyjnych.


    Obecnie Młodzieżowi Liderzy Zdrowia pod opieką pedagoga szkolnego pani Barbary Kaszni wykorzystując wiedzę i nabyte umiejętności przeprowadzą zajęcia w swoich  klasach. Liderom - życzymy powodzenia.


Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości


Koncert profilaktyczny pt. „Złe wpływy” z udziałem muzyka Grzegorza „Ornette” Stępień - gitarzysty basowego zespołu Oddział Zamknięty

W środę 10 października 2018 na hali sportowej odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu muzyka Grzegorza „Ornette” Stępień - gitarzysty basowego zespołu Oddział Zamknięty. W koncercie uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych.
Spotkanie poświęcone było profilaktyce uzależnień. Muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi poglądami, przemyśleniami na temat zagrożeń współczesnego świata, uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i cyberprzemocy.
Artysta w przystępny sposób, posługując się przykładami z życia zwrócił uwagę młodzieży na niebezpieczeństwa związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, jak również nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Uwrażliwiał młodzież, że konsekwencje nieodpowiedzialnych czynów mogą ponosić przez całe życie. Opowiadając historie konkretnych ludzi uświadomił młodzieży, że wszelkiego rodzaju uzależnienia są drogą donikąd.
Podczas spotkania artysta śpiewał piosenki z repertuaru Oddziału Zamkniętego
(m. in. "Ich marzenia", "Ten wasz świat) oraz z solowej płyty "Twarzą w twarz".


Po koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z muzykiem oraz zrobić sobie zdjęcie.

Koncert zorganizowała p. Barbara Kasznia - pedagog szkolny.


Tydzień Zakazanych Książek

   W dniach 24 – 28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Tygodnia Zakazanych Książek, które od lat organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Zagórów.

   Wzorem lat ubiegłych młodzież miała okazję posłuchać i podyskutować na temat cenzury w literaturze. Na liście zakazanych książek w roku 2017 znalazły się takie pozycje jak: „Zabić drozda”, „Z Tango jest nas troje” czy „Trzynaście powodów”.

   W akcję Tygodnia Zakazanych Książek włączyły się polonistki: p. L. Lebiedzińska, p. M. Szeflińska oraz bibliotekarki szkolne: p. A. Durlak i p. H. Kierzek.

 


Akcja zbiórki makulatury III edycja

   27 września 2018r. odbyła się już po raz trzeci zbiórka makulatury  w dwóch budynkach: przy ul. Plac Szkolny 1 i ul. Pyzderskiej 75. Akcja zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż rok temu. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły zebraliśmy 1610 kg makulatury! Dzięki przeprowadzonej akcji udało się pozyskać 241,50 zł. Pozyskane środki finansowe zostaną w całości przekazane na potrzeby szkolne.

   Koordynatorem akcji zbierania makulatury była jak zawsze p. Joanna Mazurek, a ponadto w organizację i przebieg akcji włączyły się panie bibliotekarki - p. A. Durlak, p. M. Jaśniewicz i p. H. Kierzek.

   Organizatorki zbiórki makulatury serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w tej szczytnej akcji.


Klasowe ognisko integracyjne

   07 września 2018 w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 3.c gimnazjum spotkali się na klasowym ognisku w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lipami” na Stawisku. Młodzież zaplanowała wspólne grilowanie, zabawy i gry sportowe. Ognisko zorganizowała p. Barbara Kasznia.


Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Aneta Borowska. W organizację klasowego ogniska aktywnie włączyli się - Magdalena Plucińska oraz Wiktor Parus.


 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   W poniedziałek 3 września przed dotychczasowym budynkiem Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie zgromadziła się społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym i wszystkimi pracownikami szkoły, by zainaugurować nowy rok szkolny. Zgromadzonych powitała pani wicedyrektor Anną Eicke. Wyraziła nadzieję, że nowy rok okaże się owocny dla młodzieży, życząc im wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. W sposób szczególny zostali powitani uczniowie klas szóstych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury tej szkoły.

Należy wspomnieć, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało poprzedzone Mszą Świętą w kościele parafialnym, za co młodzież serdecznie dziękuje Księdzu Proboszczowi.


 

GKJ © 2009. All Rights Reserved.