Aktualności

Aktualności


 Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości


Koncert profilaktyczny pt. „Złe wpływy” z udziałem muzyka Grzegorza „Ornette” Stępień - gitarzysty basowego zespołu Oddział Zamknięty

W środę 10 października 2018 na hali sportowej odbył się koncert profilaktyczny w wykonaniu muzyka Grzegorza „Ornette” Stępień - gitarzysty basowego zespołu Oddział Zamknięty. W koncercie uczestniczyli uczniowie klas siódmych i ósmych szkoły podstawowej oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych.
Spotkanie poświęcone było profilaktyce uzależnień. Muzyk dzielił się z młodzieżą swoimi poglądami, przemyśleniami na temat zagrożeń współczesnego świata, uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy i cyberprzemocy.
Artysta w przystępny sposób, posługując się przykładami z życia zwrócił uwagę młodzieży na niebezpieczeństwa związane z używaniem alkoholu, narkotyków, dopalaczy, jak również nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. Uwrażliwiał młodzież, że konsekwencje nieodpowiedzialnych czynów mogą ponosić przez całe życie. Opowiadając historie konkretnych ludzi uświadomił młodzieży, że wszelkiego rodzaju uzależnienia są drogą donikąd.
Podczas spotkania artysta śpiewał piosenki z repertuaru Oddziału Zamkniętego
(m. in. "Ich marzenia", "Ten wasz świat) oraz z solowej płyty "Twarzą w twarz".


Po koncercie młodzież miała okazję porozmawiać z muzykiem oraz zrobić sobie zdjęcie.

Koncert zorganizowała p. Barbara Kasznia - pedagog szkolny.


Tydzień Zakazanych Książek

   W dniach 24 – 28 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Tygodnia Zakazanych Książek, które od lat organizowane są przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Zagórów.

   Wzorem lat ubiegłych młodzież miała okazję posłuchać i podyskutować na temat cenzury w literaturze. Na liście zakazanych książek w roku 2017 znalazły się takie pozycje jak: „Zabić drozda”, „Z Tango jest nas troje” czy „Trzynaście powodów”.

   W akcję Tygodnia Zakazanych Książek włączyły się polonistki: p. L. Lebiedzińska, p. M. Szeflińska oraz bibliotekarki szkolne: p. A. Durlak i p. H. Kierzek.

 


Akcja zbiórki makulatury III edycja

   27 września 2018r. odbyła się już po raz trzeci zbiórka makulatury  w dwóch budynkach: przy ul. Plac Szkolny 1 i ul. Pyzderskiej 75. Akcja zakończyła się jeszcze większym sukcesem niż rok temu. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli i innych pracowników szkoły zebraliśmy 1610 kg makulatury! Dzięki przeprowadzonej akcji udało się pozyskać 241,50 zł. Pozyskane środki finansowe zostaną w całości przekazane na potrzeby szkolne.

   Koordynatorem akcji zbierania makulatury była jak zawsze p. Joanna Mazurek, a ponadto w organizację i przebieg akcji włączyły się panie bibliotekarki - p. A. Durlak, p. M. Jaśniewicz i p. H. Kierzek.

   Organizatorki zbiórki makulatury serdecznie dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się i wzięli udział w tej szczytnej akcji.


Klasowe ognisko integracyjne

   07 września 2018 w godzinach popołudniowych uczniowie klasy 3.c gimnazjum spotkali się na klasowym ognisku w Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Lipami” na Stawisku. Młodzież zaplanowała wspólne grilowanie, zabawy i gry sportowe. Ognisko zorganizowała p. Barbara Kasznia.


Opiekę nad uczniami sprawowała również p. Aneta Borowska. W organizację klasowego ogniska aktywnie włączyli się - Magdalena Plucińska oraz Wiktor Parus.


 UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

   W poniedziałek 3 września przed dotychczasowym budynkiem Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie zgromadziła się społeczność uczniowska wraz z dyrekcją, gronem pedagogicznym i wszystkimi pracownikami szkoły, by zainaugurować nowy rok szkolny. Zgromadzonych powitała pani wicedyrektor Anną Eicke. Wyraziła nadzieję, że nowy rok okaże się owocny dla młodzieży, życząc im wielu sukcesów oraz satysfakcji ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności. W sposób szczególny zostali powitani uczniowie klas szóstych, którzy po raz pierwszy przekroczyli mury tej szkoły.

Należy wspomnieć, że uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostało poprzedzone Mszą Świętą w kościele parafialnym, za co młodzież serdecznie dziękuje Księdzu Proboszczowi.


 

GKJ © 2009. All Rights Reserved.