Aktualności


Cisza na planie!!!!!!

25 czerwca w parku grupa młodzieży z naszej szkoły przygotowywała materiał do filmu będącego podsumowaniem warsztatów filmowych prowadzonych przez cały rok przez Panów: Macieja Słowińskiego, Andrzeja Klimczyka i Macieja Nowaczyka – studentów  Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Pomimo nie najlepszej pogody, zabawa była świetna. Praca uczniów wzbudziła zainteresowanie odpoczywających w parku ludzi.


Bartosz Kędziora – reżyser (wspierany przez Pana Macieja Słowińskiego) terroryzował wszystkich  na planie zdjęciowym. Równie ochoczo wtórowała mu Klara Frankowska.


Natalia Nowaczyk i Fryderyk Zomer, jako główni bohaterowie filmu, najdłużej spoglądali w oko kamery, za którą (czasem przywoływana na miejsce) stała Kasia Szcześniak.

Swoje „pięć” minut (ale, ale film będzie trwał nie dłużej niż 3, więc będzie to raczej 5 sekund) mieli też inni: Marta Błażejewska, Eliza Witkiewicz, Martyna Nowaczyk, Martyna Rybicka, Łukasz Kubicki, Klaudia Michalak, Agata Grzeszczak, Marta Herian i Jakub Lewicz. Dwie tajemnicze postacie zagrali: Pan Maciej Nowaczyk i Pani Monika Nowaczyk. Premiera filmu przewidziana jest na początek roku szkolnego 2012/ 2013.

Czekamy na efekt końcowy.


POZNAJEMY NAJBLIŻSZĄ OKOLICĘ

W dniu 19.06.2012r. klasa 2d wybrała się wraz z opiekunami p.Marią Bartczak i p.Markiem Teodorczykiem na wycieczkę rowerową szlakiem Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego.
Celem wyprawy było poznanie przyrodniczych walorów  parku krajobrazowego znajdujacego się w dolinie rzeki Warty oraz zwiedzanie okolicznych miejscowości.
Na pierwszym postoju nauczyciele wskazali młodzieży miejsca pochówku dawnych mieszkańców wioski Olchowo. Z wyrytych napisów na nagrobkach można wnioskować, że groby te powstały w okresie XIX i XX wieku.
Docelowym punktem wycieczki był klasztor pocysterski w Lądzie. Tam, korzystając z gościnności księży salezjanów, młodzież spędziła czas na zwiedzaniu tego zabytkowego obiektu. Klasztor w Lądzie ma bardzo ciekawą historię, o czym gimnazjaliści mogli się dowiedzieć, słuchając opowieści jednego z księży.

Odpoczynek na pierwszym postoju

 


Zabytkowe nagrobki w miejscowości OlchowoWnętrza pocysterskiego klasztoru i kościoła w Lądzie

 

Widoki Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego są bardzo malownicze


PODSUMOWANIE PROJEKTU Z FIZYKĄ, MATEMATYKĄ I PRZEDSIĘBIORCZOŚCIĄ ZDOBYWAMY ŚWIAT

 

Uczniowie: Przemysław Bednarek, Kinga Bednarek, Adrianna Fagasińska, Ewelina Hibner, Mateusz Kruszyna, Andżelika Olejniczak, Patrycja Piotrowska, Marcin Sobczak, Eliza Witkiewicz i Patrycja Zamiatała oraz Damian Łabęcki, Łukasz Kubicki, Ewelina Józefiak, Martyna Wiatrowska, Julian Kasznia, Dagmara Kinast, Jakub Sroka, Wiktor Pietraszek, Kacper Jędrysiak, Natalia Nowaczyk przez trzy lata uczestniczyli w projekcie „Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat” współfinansowanym ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007- 2013 realizowanym od 01 października 2009 do końca roku szkolnego 2011/2012 . Nad realizacją projektu czuwały nauczycielki: Aneta Borowska i Agnieszka Ławniczak.

Uczniowie  w trakcie trwania projektu rozwijali kompetencje matematyczno – fizyczne, jako uczestnicy Uczniowskich Grup Projektowych  oraz Międzyszkolnych Grup Projektowych powołanych w Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie  w ramach szkolnego Ruchu Naukowego. Powyższe grupy opracowały następujące projekty edukacyjne:

1. Gęstość materii.

2. Liczby wymierne.

3. Tajemnice tabliczki mnożenia.

4. Skąd się bierze prąd elektryczny?

5. Opis statystyczny naszej klasy.

6. W świecie liczb.

7. Potęgi w służbie pozycyjnych systemów liczbowych.

8. Kolorowe morza.

9. Symetrie w otaczającym nas świecie.

Działalność grup projektowych wspierana była przy pomocy:

- materiałów e–learningowych

- mentoringu naukowców na portalu internetowym

- wykładów naukowych realizowanych przez kadrę akademicką w szkole (40 godzin).

Każdy z uczestników otrzyma Certyfikat potwierdzający udział w projekcie. 19 czerwca w nagrodę za trzyletnia pracę uczniowie zwiedzą miasto Wrocław.


SUKCESY MATEMATYCZNE GIMNAZJALISTÓW

Po raz kolejny uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w ogólnopolskich konkursach matematycznych i odnieśli sukces!

Nasi laureaci pracowali pod opieką pań: Anety Borowskiej  i Agnieszki Ławniczak.

1.  OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY „PANDA2012”

Na poziomie klas II

Rafał Urbaniak z klasy II A zdobył 10 miejsce, uzyskując dyplom WYRÓŻNIENIA

Na poziomie klas III

Julian Kasznia z klasy III D zdobył III miejsce, uzyskując dyplom LAUREATA oraz nagrodę książkową.

Mateusz Kruszyna z klasy III A zdobył 7 miejsce, uzyskując dyplom WYRÓŻNIENIA

2. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY „ALBUS 2012”

Na poziomie klas II

Rafał Urbaniak z klasy II A zdobył III miejsce, uzyskując dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Patrycja Wróbel z klasy II A zdobyła IX miejsce, uzyskując dyplom laureata

Dyplomy wyróżnienia otrzymali również uczniowie klasy II A:

Mateusz Sroczyński, Anna Jurkiewicz, Krystian Van Der Broeck

Na poziomie klas III

Julian Kasznia z klasy III D zdobył III miejsce, uzyskując dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Mateusz Kruszyna z klasy III A zdobył III miejsce, uzyskując dyplom laureata oraz nagrodę książkową

Gratulujemy wiedzy matematycznej i życzymy kolejnych sukcesów!


II miejsce w Międzygimnazjalnym Konkursie
„Postać i dzieło życia Janusza Korczaka”

12 czerwca 2012 w Strzałkowie uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Międzygimnazjalnym Konkursie: „Postać i dzieło życia Janusza Korczaka”.

W eliminacjach szkolnych uczestniczyło 26 uczestników z różnych klas. Największą wiedzą o Januszu Korczaku wykazali się: Natalia Nowaczyk z kl. 3 D, Martyna Czajka z kl, 1A oraz Eryk Peć z kl.1A.

Ta trzyosobowa drużyna godnie reprezentowała Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie na konkursie w Strzałkowie i udzielała odpowiedzi na trudne pytania konkursowe, np.: O czym są „Mośki, Joski i Srule”.

Nasi przedstawiciele z łatwością wywalczyli drugie miejsce ustępując tylko drużynie gospodarzy, czyli uczniom Gimnazjum im. Janusza Korczaka w Strzałkowie.

Możemy pochwalić się także wspaniałą grupą wspierającą i dopingującą naszych zawodników. Do walki zagrzewali: Dawid Słowiński, Maciej Hibner, Jakub Kulterman, Weronika Wysocka, Julita Busse, Monika Jacaszek oraz Magdalena Wiatrowska. Gratulujemy!


DZIEŃ PATRONA

8 czerwca 2007 roku z woli Rodziców, Uczniów i Nauczycieli Publiczne Gimnazjum Nr 1   w Zagórowie otrzymało imię Królowej Jadwigi – świętej, mądrej i prawej monarchini. Od tego dnia co roku, o tej samej porze obchodzimy najważniejsze święto szkoły – dzień patrona – od trzech lat połączone z festiwalem nauki. Na przestrzeni dziejów rodzi się i odchodzi od nas wielu wybitnych i wartościowych ludzi, stając się postaciami historycznymi. Jeżeli żyli godnie, niech będą dla nas autorytetami. Niech pozostaną w naszej pamięci, bo jeżeli ich nie utrwalimy, znikną bezpowrotnie, a wraz z nimi nasza tożsamość. Możemy to uczynić – ocalić od zapomnienia, dając te postacie uczniom jako patronów.


Czy czternastowieczna Dziewczyna, Kobieta, Królowa może być dla współczesnego gimnazjalisty autorytetem. Na to pytanie, i wiele innych, poszukiwali tego dnia odpowiedzi uczniowie, uczestnicząc w różnych spotkaniach, prelekcjach i prezentacjach.


DZIEŃ ZIEMI – DNIEM ZDROWIA

 

27 kwietnia 2012 w naszym gimnazjum odbyła się szkolna uroczystość o charakterze proekologicznym i prozdrowotnym. Tradycyjnie już uczniowie pracowali w zespołach metodami warsztatowymi.

Klasy I - pod kierunkiem pani Iwony Wilczyńskiej-Kałużnej zgłębiały zagadnienia związane    z zasadami zdrowego żywienia a z panią Jolantą Kuszka wykonywali ćwiczenia korygujące wady postawy.

Klasy II - uczestniczyły w pogadance z panią pielęgniarką Renatą Zandecką omawiając wyniki analiz medycznych oraz sprawdzając ciśnienie krwi. Pani Małgorzata Zdrojowa przedstawiła również prezentację multimedialną o chemicznych aspektach ochrony środowiska.

Klasy III  - kształtowały nawyki udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej pod okiem pana Karola Kuszki oraz obejrzały prezetację „Segregacja odpadów”, „Oszczędzamy energie elektryczną” przygotowane przez uczniów pani Grażyny Kramskiej. Klasy III uczestniczyły również w spotkaniu z nauczycielami szkół średnich.

Tego dnia odbył się również etap szkolny ”Turnieju Ochrony Środowiska”, który wyłonił       3 reprezentantów naszego gimanzjum. W  konkursie powiatowym uczestniczyc będą uczennice klasy  3d :

  • Natalia Nowaczyk

  • Alicja Michalak

  • Dagmara Kinast


WYCIECZKA DO MUZEUM W ŚMIEŁOWIE

W ramach spotkania z kulturą młodzież z naszej szkoły uczestniczyła  w wycieczce do Muzeum im. Adama Mickiewicza w Śmiełowie.  15 lutego pojechały klasy 1a i 1c; 26 marca -  klasa 2b z klasą 2d.

Można było podziwiać pałac i jego otoczenie. Znajdują się tam rozmaite osobiste pamiątki po autorze, np. rękopisy, pierwodruki.

Uczestnicy wyjazdu brali udział w niezwykle ciekawej lekcji muzealnej połączonej z warsztatami, która była poświęcona wątkom wielkopolskim w „Panu Tadeuszu”. Otrzymaliśmy trzy zadania, które polegały na rozpoznaniu poszczególnych bohaterów tejże książki, członków rodziny  i przyjaciół Mickiewicza oraz doszukaniu się wątków wielkopolskich   w „Panu Tadeuszu”.

Następnie zwiedzaliśmy muzeum, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o polskim poecie, np. tego, że miał trzy pogrzeby. Zza okien pałacu rozchodził się widok na Szwajcarię Żerkowską, jak i park okalający pałac. W parku można było zobaczyć słynny „ogródek Zosi” i „dąb Mickiewiczowski” oraz pomnik wieszcza.
Warto było pojechać, a wycieczka edukacyjna może być ciekawa!


DZIEŃ WIOSNY

Wiosna to ten czas, kiedy przyroda budzi się do życia, oczy zaczynają dostrzegać kolory,
a w sercach rozkwita miłość.

22 marca 2012 roku z okazji Dnia Wiosny odbył się konkurs na najpiękniejszą piosenkę miłosną, który przygotował Samorząd Szkolny wraz z opiekunem – Panią Anetą Borowską. Uczniowie recytowali wiersze oraz krótko opowiedzieli o miłości. Następnie każda klasa zaprezentowała przygotowany przez siebie utwór. Wszyscy świetnie się spisali, mieli bardzo oryginalne pomysły, jednak jury musiało zdecydować, które klasy okazały się najlepsze. Po krótkich obradach Pani Dyrektor przedstawiła wyniki konkursu. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 3a z piosenką „Serduszko puka”, drugie miejsce zajęła klasa 2b z utworem „Chcę Ci coś opowiedzieć”, zaś piosenka „Lekcja miłości” usytułowała się na miejscu trzecim, a zaprezentowała ją klasa 1a. Zwycięzcy otrzymali gromkie brawa. Publiczność wspaniale bawiła się przy utworach przygotowanych przez zespoły Pana Daniela Słowińskiego oraz Pana Jacka Słowińskiego.Czas upłynął nam szybko i przyjemnie. Wiosno! Witaj i rozkwitaj w naszych sercach miłością !

Najbardziej zaangażowaną osobą w organizację obchodów Powitania Wiosny była Klara Frankowska, która napisała scenariusz, przygotowała dekorację, prowadziła całą uroczystość i konkurs oraz recytowała wiersze.


WYMIANA POLSKO - NIEMIECKA

Już po raz kolejny młodzież z miasta Herne odwiedziła uczniów Gimnazjum im Królowej Jadwigi w Zagórowie. Wymiana uczniowska odbywała się od poniedziałku 19 marca i trwała do soboty 24 marca. Opiekunami wymiany z naszej szkoły byli: pani Marta Nowak, pani Emilia Komorowska i pani Katarzyna Furmaniak.


Realizując program spotkaliśmy się na konferencji prasowej z burmistrzem Zagórowa – Wiesławem Radnieckim, wzięliśmy udział w lekcjach w gimnazjum oraz w zajęciach muzealnych w Gosławicach. Szczególnymi atrakcjami okazały się: ślesiński park linowy i gra terenowa w poznańskim Starym Browarze. Warto wspomnieć też o Europa Quiz w II Liceum w Koninie, spacerze po starówce, czy nawet zwiedzaniu Starego Browaru w miejscach zazwyczaj niedostępnych dla zwykłych przechodniów.


Ważnym punktem łączącym oba programy był trójstronny projekt międzynarodowy pod hasłem „Bez słów”. W warsztatach udział wzięły szkoły z Briańska, Herne, Konina i nasze gimnazjum. Tegoroczny projekt zakończony został pokazem tańca, w którym wystąpili wszyscy uczestnicy wymiany. Tym razem „bez słów” młodzi ludzie wyrazili swoją otwartość, kreatywność, chęć wspólnej zabawy i wspólnych przeżyć. Da wszystkich uczestników organizatorzy mieli przygotowane pamiątkowe medale i ciepłą pizze.


SUKCESY GIMNAZJALISTÓW

1. KONKURSY KURATORYJNE:

11 lutego 2012r. w Poznaniu odbył się finał konkursu kuratoryjnego z matematyki. Po raz pierwszy w historii gimnazjum uczeń Julian Kasznia z klasy III D dotarł do etapu wojewódzkiego.

Julian.jpg

Do finału konkursu kuratoryjnego z biologii dostała się uczennica naszego gimnazjum Natalia Nowaczyk z klasy III D.

Natalia.jpg

Serdecznie gratulujemy Natalii i Julianowi wiedzy z biologii i matematyki!

2. OGÓLNOPOLSKI KONKURS MATEMATYCZNY „OLIMPUS” – SESJA ZIMOWA 2012:

a) Na poziomie klas II

Rafał Urbaniak z klasy II A zdobył I miejsce, uzyskując dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

b) Na poziomie klas III

Julian Kasznia z klasy III D zdobył IV miejsce, uzyskując dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Mateusz Kruszyna z klasy III A zdobył X miejsce, uzyskując dyplom laureata oraz nagrodę książkową.

Grupowe.jpg

(od lewej: Rafał Urbaniak, Julian Kasznia, Mateusz Kruszyna)

Gratulujemy wiedzy matematycznej i życzymy kolejnych sukcesów!

 


 

BIAŁE BOŻE NARODZENIE

22 grudnia 2011 Samorząd Uczniowski przygotował montaż słowno – muzyczny pt: „Białe Boże Narodzenie”. Uczniowie recytowali wiersze o tematyce świątecznej oraz przybliżyli genezę świąt Bożego Narodzenia. Ponadto przypomnieli najbardziej znane tradycje świąteczne i ich symboliczne znaczenie, np. dzielenie się opłatkiem, sianko pod obrusem, pierwsza gwiazdka, pusty talerz …

Uroczystość uświetniły występy zespołów wokalno – instrumentalnych, które wykonały najpiękniejsze kolędy polskie.


Konkursy świąteczne

W tym samym dniu odbył się konkurs  kolęd i pastorałek. Każda klasa miała za zadanie zaprezentować przygotowaną wcześniej kolędę, pastorałkę lub piosenkę o tematyce świątecznej. Komisja w składzie: Anna Eicke, Monika Nowaczyk i Emilia Komorowska wyłoniła zwycięzców:


I miejsce – klasa 3 a

II miejsce – klasa 2 a, klasa 2b, klasa 2 c

III miejsce – klasa 1a, klasa 1c

Krzyżówka bożonarodzeniowa

Każdy uczeń gimnazjum mógł od początku grudnia nabyć krzyżówkę bożonarodzeniową, rozwiązać ją. Spośród poprawnych rozwiązań rozlosowano 20 nagród (ozdoby świąteczne i słodycze).


Najpiękniej udekorowana izba lekcyjna z okazji świąt Bożego Narodzenia

Tradycją w naszym gimnazjum stało się dekorowanie izb lekcyjnych przed świętami Bożego Narodzenia. Wszystkie klasy chętnie podjęły się wykonania tego zadania i ozdabiały swoje klasy. Komisja miała bardzo trudne zadanie, ale udało jej się wytypować zwycięzców:

I miejsce – klasa 3a (sala nr 1), klasy 3c i 1c (sala nr 8)


II miejsce – klasa 1a (sala nr 3) i klasa 1d (sala nr 7)


III miejsce -  klasa 3b (sala nr 6).MIKOŁAJKI 2011

Już od kilku lat tradycją w naszym gimnazjum stały się odwiedziny świętego Mikołaja. 06 grudnia Mikołaj wraz ze swą świtą odwiedził uczniów i nauczycieli, obdarowując każdego słodkim lizakiem zaś p. dyrektor A. Eicke i p. zastępcę Monikę Nowaczyk – kwiatem. W każdej klasie wspólnie zaśpiewano jedną ze znanych polskich kolęd. Na koniec Mikołaj i jego pomocnicy obiecali, że jeśli cała społeczność szkolna będzie grzeczna, wrócą za rok.

Organizatorzy odwiedzin Mikołaja: Samorząd Uczniowski (Rafał Krych, Natalia Nowaczyk, Klara Frankowska, Patryk Adamczewski, Patryk Przespolewski, Bartosz Kędziora)


HALLOWEEN 2011

Duchy, czarownice, postacie z horrorów, upiory i demony, dynie w oknach to już nie tylko fenomen USA. W Polsce jak również w naszej szkole także znajduje coraz więcej entuzjastów. Tradycja obchodów Halloween na stałe zakorzeniła się w kalendarzu imprez szkolnych w naszym Gimnazjum. Już po raz siódmy uczniowie wcielając się w straszne postacie przybliżyli społeczności szkolnej tradycje, historię oraz charakterystyczne symbole związane z tym dniem. Wśród przebierańców pojawiły się duchy, diabły, wampiry, mumie oraz czarownice, w które wcielili się uczniowie klasy III d oraz II a. Pod opieką pani Marty Nowak, nauczycielki języka angielskiego, przygotowali inscenizację podczas której przedstawiona została historia święta Halloween, jego pochodzenie, charakterystyczne zachowania i zabawy jak również nieodłączne kostiumy rodem z horroru. Całe  przedsięwzięcie nie mogło odbyć się bez typowych dla tego wieczoru zabaw i konkursów.  Podczas przedstawienia widzowie zapoznani zostali z  takimi zabawami jak „ trick or treat”  (cukierek albo psikus) lub „ apple bobbing”  (łapanie jabłek w miednicy z wodą). Uczniowie mogli również spróbować własnych sił w konkursach. Mieli oni za zadanie jedzenie jabłek zawieszonych na nitce oraz  owijanie się papierem na wzór mumii. Wszyscy zwycięzcy otrzymali nagrody w postaci słodyczy. Imprezie towarzyszyły upiorne dźwięki skrzypiących drzwi, odgłosy przerażającego śmiechu oraz duchów. Mimo wielu upiornych postaci, obchody święta Halloween w naszej szkole miały wymiar humorystyczny i zaliczamy je zdecydowanie do udanych. Czekamy na kolejny  zlot czarownic za rok.


Warsztaty zawodoznawcze

W ramach współpracy gimnazjum z Mobilnym Centrum  Informacji Zawodowej w Koninie doradcy zawodowi pani Alina Wlazło i pan Robert Mijalski przeprowadzili w dniach 03 i 08 listopada 2011 r. z trzecioklasistami dwugodzinne warsztaty  zawodoznawcze pt. „Nie ma orientacji bez informacji”.

Podczas warsztatów gimnazjaliści rozpoznawali swoje predyspozycje zawodowe, uzyskali informacje o interesujących ich zawodach tj. zadaniach i czynnościach, wymaganiach kwalifikacyjnych, sposobie kształcenia, płacach, szansach zatrudnienia, specjalizacjach, podnoszeniu kwalifikacji itp. Ponadto uczniowie mogli skorzystać
z indywidualnych porad i konsultacji.


Ślubowanie uczniów klas I

13 października w hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich odbyły się  uroczystość ślubowania i otrzęsiny klas pierwszych.

Po uroczystym ślubowaniu pierwszoklasistów dyrektor Anna Eicke dokonała aktu pasowania na gimnazjalistę. Świadkami ślubowania byli: Romualda Matusiak, przewodnicząca Rady Miejskiej w Zagórowie, ks. Adam Czechorowski, proboszcz parafii Zagórów, Jolanta Przepierczyńska, przewodnicząca Rady Rodziców, i  wychowawcy klas pierwszych. Pierwsze klasy reprezentowali: Patryk Przespolewski (1 a), Marta Kruszyna (1 b), Lila Ławniczak (1 c), Wiktor Kuźniewski (1d).


Każdy gimnazjalista otrzymał pamiątkowy dyplom.

Otrzęsiny na góralską nutę

Po uroczystości ślubowania  nastąpiły tradycyjne otrzęsiny, w tym roku pod hasłem „Na góralską nutę”.  Całą uroczystość prowadzili członkowie Samorządu Uczniowskiego: Klara Frankowska i Jan Siuba, w przeprowadzeniu konkursów dzielnie pomagali Klaudia Urbaniak i Maciej Jóźwiak, a zmagania pierwszaków oceniał Rafał Krych (Janosik) i Natalia Nowaczyk ( Maryna).

Na początku pierwsze klasy zaprezentowały piosenkę o sobie i nowej szkole oraz hasła zagrzewające drużyny do walki. Następnie uczniowie rywalizowali w różnych konkursach: najciekawsze przebranie za góralkę i zbójnika, taniec zbójnicki, przeciąganie liny, skakanie na skakance, dmuchanie balonów, karmienie kisielem, rysowanie portretu wychowawcy z zawiązanymi oczami. Najbardziej spodobał się konkurs karaoke dla wychowawców.

Marta Nowak zaśpiewała „Czerwone korale”, Katarzyna Furmaniak    „Hej, bystra woda”, Hanna Kierzek „Hej górol, ci jo górol”,  natomiast Karol Kuszka „Idzie dysc”.

Przekazanie berła przez Radę Rodziców

Rada Rodziców Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie ufundowała berło, które od tej pory będzie służyło do pasowania uczniów  podczas uroczystości ślubowania klas pierwszych. Przewodnicząca Rady Rodziców pani Jolanta Przepierczyńska oraz pani Bożena Jurkiewicz przekazały dyrektor Annie Eicke kopię berła królowej Jadwigi.


Autorem wszystkich zdjęć jest pan Grzegorz Cieślewicz.

 


Wymiana Polsko - Niemiecka - 2011

Od dłuższego czasu w naszej szkole organizowana jest międzynarodowa wymiana uczniowska z Haranni Gymnasium w Herne. W tym roku była to jak zwykle owocna wizyta. Uczniowie z naszego gimnazjum – pod czujnym okiem pani Marty Nowak – w dniach 03.10.–08.10.2011 poznawali niemiecką kulturę i życie codzienne miejscowej młodzieży. Mimo wyczerpującej podróży, która trwała aż 12 godzin, dotarliśmy na miejsce. Przed szkołą zostaliśmy serdecznie powitani przez grupę niemiecką, która z niecierpliwością oczekiwała naszego przyjazdu. Na początku baliśmy się o to, czy damy sobie radę w obcojęzycznej rodzinie, ale tuż po przywitaniu się i pierwszej rozmowie zniknęły nasze wątpliwości. Wieczorem mogliśmy lepiej poznać goszczące nas rodziny i odpocząć po długiej podróży. Czytaj dalej...


 


UWAGA!!!

Dyrekcja Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie uprzejmie informuje, iż dzień
17 października 2011
jest dniem pracy. Zajęcia odbywają się zgodnie z planem.


Wykład dr Przemysława Grzybowskiego na temat: „Energetyka jądrowa”

Już trzeci rok uczniowie naszej szkoły realizują projekt „ Z fizyką, matematyką i przedsiębiorczością zdobywamy świat”  współfinansowany przez Unię Europejską  w ramach środków Europejskiego  Funduszu Społecznego.

W ramach tego projektu uczniowie mogą uczestniczyć  w wykładach prowadzonych przez kadrę naukową Uniwersytetu Szczecińskiego oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. 22 września 2011 roku dr Przemysław Grzybowski wygłosił wykład na temat: „Energetyka jądrowa”.

Było bardzo interesująco.


Wybory do Samorządu Uczniowskiego.

13 września 2011 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Każdy z kandydatów prowadził wcześniej kampanię przedwyborczą: przygotował plakat,  na którym znalazły się propozycje do realizacji  w bieżącym roku szkolnym lub też ulotkę z informacjami o sobie
i swoich pomysłach.

O funkcję przewodniczącego samorządu ubiegało się 13 uczniów:

I A

Przespolewski Patryk

I B

Kruszyna Marta

I C

Adamczewski Patryk

I D

Kuźniewski Wiktor

II A

Frankowska Klara

II A

Sroczyński Mateusz

II B

Słowiński Dawid

II C

Rybicka Martyna

II D

Kędziora Bartosz

IIIA

Fagasińska Adrianna

IIIB

Kruszyński Daniel

IIIC

Wątroba Martyna

IIID

Nowaczyk Natalia

Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja w składzie: Anna Jurkiewicz, Karolina Ławniczak, Klaudia Urbaniak.

Każdy uczeń miał prawo oddać jeden głos na wybraną przez siebie osobę.

A oto wyniki wyborów:

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Natalia Nowaczyk,

Zastępca przewodniczącej – Klara Frankowska,

Skarbnik – Bartosz Kędziora.


Inauguracja roku szkolnego

2011/2012

1 września 2011r. o godz. 8.00  odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2011/2012.

Pani dyrektor Anna Eicke powitała przybyłych uczniów, rodziców oraz gości,
a szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów. Następnie pani wicedyrektor Monika Nowaczyk przedstawiła skład klas pierwszych oraz złożyła uczniom życzenia wytrwałości, zapału i mobilizacji do pracy w nowym roku szkolnym.

Tego dnia miał miejsce także apel upamiętniający rocznicę wybuchu II Wojny Światowej przygotowany przez uczniów klasy III a pod kierunkiem wychowawczyni pani Jolanty Kuszki.

Po uroczystym rozpoczęciu uczniowie udali się do klas na spotkanie
z wychowawcami.
GKJ © 2009. All Rights Reserved.