Aktualności


UWAGA!!!

UROCZYSTE   ROZPOCZĘCIE ROKU  SZKOLNEGO 2013/2014

ODBĘDZIE SIĘ 02 WRZEŚNIA 2013 O GODZ.  9.00

( Plac Apelowy przed budynkiem szkoły)


WYCIECZKA DO KÓRNIKA – POZNANIA


We wtorek 4 czerwca 24 uczniów z  klasy 2d i 2b oraz dwoje uczniów z klasy 1c pod opieką pani Magdaleny Jarząbek, Katarzyny Furmaniak oraz pani Barbary Kaszni wzięło udział w jednodniowej wycieczce do Kórnika i Poznania.
Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego kraju, tradycji i zabytków kultury, ale również integracja zespołu klasowego.
Do Kórnika dojechaliśmy około godziny 10.00. Na początek zwiedzaliśmy Arboretum, czyli przepiękny park, gdzie nadal jeszcze kwitły azalie, forsycje, różaneczniki, magnolie, jaśminowce i inne rośliny. Podczas zwiedzania parku uczniowie, wypełniając karty pracy, brali udział w zielonej lekcji biologii. Następnie uczniowie mieli okazję zwiedzić zamek w Kórniku i poszerzyć swoją wiedzę historyczną.
Około godziny 14:00 uczniowie przybyli do Poznania na seans filmowy. Do Zagórowa wróciliśmy o godzinie 19.00 pełni wrażeń i dobrego humoru.


Mecz Lech Poznań - Podbeskidzie Bielsko - Biała

Wyjazd na mecz zorganizował kolejny raz p. Karol Janowski przy pomocy p. Magdaleny Janowskiej i rodziców dzieci. 30 osobowa grupa kibiców Kolejorza wyjechała z Zagórowa o godzinie 12.00 w dniu 25 maja 2013 roku z parkingu przy Gimnazjum im. Królowej Jadwigi. Przed meczem tradycyjnie zjedliśmy "kurczaczkowe" zestawy w KFC w Swarzędzu. Na mecz przy ul. Bułgarskiej przybyliśmy 30 minut przed czasem. Po odebraniu kart kibica i biletów z kasy udaliśmy się na nasze miejsca na I trybunie blisko "kotła". Mimo naszego głośnego i kulturalnego kibicowania mecz zakończył się zwycięstwem drużyny gości. Następny wyjazd odbędzie się w dniu 2 czerwca 2013 roku na mecz Lech Poznań - Korona Kielce. Zgłoszenia proszę kierować do  P. Karola Janowskiego do wtorku 28 maja.


 

Wycieczka do Zakopanego w dniach 20 - 24 maja 2013 roku.

Wycieczka rozpoczęła się 20 maja 2013 roku o godzinie 6.45 zbiórką na parkingu przed Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie, podczas której został sprawdzony stan osobowy uczestników wycieczki przez opiekunów a policja sprawdziła stan techniczny busa i kierowcę. Wyjazd nastąpił o 7.00. Po 4 godzinach dojechaliśmy do Częstochowy, gdzie zwiedziliśmy klasztor na Jasnej Górze. Przerwa na jedzenie nastąpiła w Krakowie w KFC. Do Murzasichla koło Zakopanego dotarliśmy około godziny 17.30, gdzie zostaliśmy rozlokowani w pokojach 2,3.4 i 5 osobowych w Ośrodku Wczasowym "U TOŚKI". Po rozpakowaniu się zjedliśmy obiadokolację a potem nastąpił odpoczynek po podróży. 21 maja weszliśmy na Butorowy Wierch, zjechaliśmy kolejką z Gubałówki i zwiedziliśmy Krupówki w Zakopanym a po obiadokolacji zrobiliśmy spacer wokół Murzasichla. 22 maja zwiedziliśmy kościół i cmentarz na Pęksowym Brzyzku, kościół na Krzeptówkach, wjechaliśmy i zjechaliśmy wyciągiem na Polanie Szymoszkowej oraz wieczorem jedliśmy kiełbaski z grilla. 23 maja spędziliśmy w Tatralandii na Słowacji, gdzie przez 6 godzin pływaliśmy w basenach termalnych ( temp. wody wynosiła + 38 stopni C ), zjeżdżaliśmy na różnego rodzaju zjeżdżalniach. 24 maja po śniadaniu nastąpiło wykwaterowanie i przejazd do Oświęcimia, gdzie przy pomocy przewodnika zwiedziliśmy cały obóz koncentracyjny ( nasza grupa dostała duże podziękowania od pani przewodnik za bardzo kulturalne zachowanie podczas zwiedzania obozu koncentracyjnego).  Podczas pobytu w Ośrodku Wczasowym w Murzasichlu korzystaliśmy z sauny, jackuzzi, siłowni, bilarda, gier zręcznościowych, dużej świetlicy oraz boiska do piłki nożnej i koszykowej. Wycieczka została zakończona w dniu 24 maja 2013 roku około godziny 23.00. W imieniu organizatorów i opiekunów wycieczki - p. Karola Janowskiego, p. Magdaleny Janowskiej, p. Marty Nowak chciałbym bardzo podziękować naszym uczestnikom za super zachowanie podczas całej wycieczki - MOŻNA NA WAS POLEGAĆ - jeszcze raz dziękuję bardzo.


9 maja – Dniem Europy

9 maja obchodziliśmy w naszym gimnazjum Dzień Europy. Z tej okazji nauczyciele językowcy ( p. E. Komorowska. K. Furmaniak, M. Nowak, K. Pawlak, J. Tomczak ) wraz z uczniami przygotowali wystawę poświęconą krajom europejskim. Tego dnia uczniowie klasy II a oraz II b pod opieką p. Katarzyny Furmaniak oraz Marty Nowak przygotowali  audycję radiową , w której to pokrótce przedstawili historię Europy, zaprezentowali najważniejsze kraje europejskie oraz zapoznali społeczność szkolną z procesem tworzenie Unii Europejskiej.

Prace naszych uczniów :

Karolina Ławniczak kl. 3a, Martyna Nowaczyk kl. 3b, Julian Kasznia ( absolwent )

 

Prace uczniów:

Klara Frankowska kl. 3a, Anna Jurkiewicz kl. 3a, Rafał Krych kl. 3d

 


WIWAT TRZECI MAJ

Z okazji 222 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi Państwowej uczniowie klasy I b pod opieką Pań: Katarzyny Michalak i Małgorzaty Zdrojowej przygotowali audycję radiową. Informacja historyczna przeplatana była poetyckim słowem i utworami muzycznymi.

Gminne obchody tych świąt, organizowane każdego roku 3 maja, rozpoczęły się  uroczystą Mszą Świętą za Ojczyznę. Następnie przedstawiciele władz samorządowych w osobach: Przewodniczącej Rady Miejskiej – Pani Romualdy Matusiak, Burmistrza Zagórowa – Pana Wiesława Radnieckiego i Wiceburmistrza – Pana Romana Kultermana oraz delegacje szkół, jednostek OSP, zakładów pracy i mieszkańcy gminy złożyli wiązanki w miejscach pamięci narodowej. Trzeciomajowy pochód, prowadzony przez orkiestrę dętą, przemaszerował ulicami miasta na plac przed Domem Kultury w Zagórowie, gdzie zakończyły się uroczystości.

Naszą szkołę reprezentowała Dyrekcja oraz poczet, w skład którego weszli:

Magdalena Wiatrowska, Klaudia Panienkowska, Karolina Ławniczak, Marta Herian, Adrian Kubacki i Emil Pilarski.

I… tylko pogoda nie dopisała.


„ŚPIEWAJĄCA WYWIADÓWKA”

Ostatnie w tym roku spotkanie Rodziców z Wychowawcami i Dyrekcją, które odbyło się 06 maja 2013, miało nieco odmienny przebieg od poprzednich. Nie było przemówień,               a w ich miejsce rozbrzmiała muzyka. Szkolne zespoły wokalno – instrumentalne prowadzone przez Panów: Daniela Słowińskiego i Jacka Słowińskiego przygotowały koncert dla rodziców. W przerwach między utworami przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego: Dagmara Grodzka i Bartosz Kędziora zapoznali zebranych z osiągnięciami koleżanek               i kolegów. Spotkanie zakończył wiersz, który specjalnie na tę okazję przygotowała Klara Frankowska oraz motyw muzyczny z filmu Doktor Żywago w wykonaniu uczniów uczęszczających na zajęcia gry na gitarze i mandolinie.

Koncert spotkał się z serdecznym przyjęciem. Rodzice wychodzili wyraźnie wzruszeni.

Dla takich chwil warto ćwiczyć nudne gamy i pasaże.


SPOTKANIE Z PRODUCENTEM FILMU "SYBERIADA POLSKA"

We wtorek, tj. 30 kwietnia 2013r. na hali sportowej odbyło się spotkanie gimnazjalistów z producentem filmu "Syberiada polska" p. Mirosławem Słowińskim.

Zaproszony gość opowiedział uczniom o kulisach powstawania filmu, przybliżył tematykę tej słynnej produkcji filmowej oraz udzielił odpowiedzi na liczne pytania młodzieży.

6 maja 2013r. uczniowie Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie wraz z nauczycielami udali się do sali kinowej na projekcję filmu pt. "Syberiada polska".


DZIEŃ ZIEMI - DZIEŃ ZDROWIA
"4 ŻYWIOŁY I MY"

 

29 kwietnia 2013r. na czwartej, piątej i szóstej godzinie lekcyjnej obchodziliśmy w gimnazjum Dzień Ziemi - Dzień Zdrowia pod hasłem "4 żywioły i my". Celem uroczystości było wskazanie uczniom zagrożeń naszej planety w mikroskali najbliższej okolicy. W tematykę ekologiczną wpisuje się również nasze zdrowie będące odpowiedzią na styl życia zgodny z naturą.

Harmonogram szkolnych obchodów Dnia Ziemi obejmował:

1. Audycję radiową przypominającą  o historii Dnia Ziemi.

2. Zajęcia warsztatowe w grupach:

a) I grupa - POWIETRZE

b) II grupa - ZIEMIA

c) III grupa - WODA

d) IV grupa - OGIEŃ I ENERGIA

e) V grupa - MY I ZDROWIE

f) "Lepiej zapobiegać niż leczyć" - choroby cywilizacyjne, profilaktyka nowotworowa

g) Spotkanie z pielęgniarką szkolną p. Renatą Zandecką - nauka mierzenia ciśnienia krwi, obliczanie własnego BMI, sporządzanie jadłospisów dla młodzieży

h) Ćwiczenia w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, ocena wad postawy i sposoby zapobiegania wadom postawy

3. Sporządzenie raportu i umieszczenie go na gazetce ściennej w bibliotece szkolnej.

4. Dyskoteka ekologiczna - zamiast płatnego wstępu uczniowie mieli za zadanie przynieść 10 ( lub więcej ) puszek aluminiowych po napojach.

Organizatorem obchodów Dnia Ziemi było Szkolne Koło LOP-u i PCK działające pod kierunkiem p. Iwony Wilczyńskiej - Kałużnej.


Wizyta Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka

Metropolity Gnieźnieńskiego, Prymasa Polski

17 kwietnia 2013 zapisał się na kartach naszego Gimnazjum w sposób wyjątkowy. Gościliśmy w murach naszej szkoły Głowę Kościoła Katolickiego w Polsce Księdza Arcybiskupa  Józefa Kowalczyka.

Wizytę rozpoczęło powitanie Prymasa w progach szkoły przez Panią Dyrektor Annę Eicke, Panią Wicedyrektor Monikę Nowaczyk i Pana Dyrektora Marka Kujawę z sąsiadującego z naszym Gimnazjum Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. Braci Kostaneckich. Następnie Prymas spotkał się w świetlicy szkolnej z Dyrektorami placówek kulturalno – oświatowych  i zakładów pracy działających na terenie Gminy Zagórów.

Kolejnym punktem wizyty było wpisanie się Arcybiskupa do kroniki Gimnazjum i ZSP. W tym czasie na Dostojnego Gościa w hali sportowej oczekiwali uczniowie obu szkół. Ksiądz Arcybiskup miał okazję posłuchać montażu słowno – muzycznego przygotowanego przez młodzież pod kierunkiem Pani Marii Chojnackiej, Pana Jacka Słowińskiego i Pana Daniela Słowińskiego. Słowo i muzykę przyozdobiła dekoracja przygotowana przez Panie: Katarzynę Michalak i Jolantę Kuszkę oraz Pana Karola Kuszkę.

Po występach młodzieży Ksiądz Prymas skierował do zebranych kilka słów. W podziękowaniu za spotkanie otrzymał od uczniów bukiet wiosennych kwiatów oraz medal wybity z okazji dziesięciolecia działalności Gimnazjum.

Na pamiątkę wizyty Pani Dyrektor wręczyła Prymasowi kapsułę czasu z nazwą naszego Gimnazjum.

O godzinie 18.00 w Kościele Parafialnym uczniowie klas III naszej szkoły otrzymali z rąk Księdza Arcybiskupa Józefa Kowalczyka sakrament bierzmowania. Nabożeństwo zakończyło oficjalna wizytę Prymasa w naszej parafii.


WYCIECZKA UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH I DRUGICH DO POZNANIA

 

13 marca 2013r. odbyła się jednodniowa wycieczka do Poznania, w której udział wzięło 39 uczniów naszego gimnazjum ( z klas I i II). Opiekunami wycieczki były: p. Joanna Tomczak, p. Grażyna Kramska i p. Hanna Kierzek.

Wyjazd nastąpił  o godz. 8:00 sprzed szkoły. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Palmiarni Poznańskiej. Uczniowie pod opieką przewodnika odbyli niezapomnianą podróż po odległych kontynentach, wśród bogatej roślinności różnych stref klimatycznych. Wrażenia wzbogaciły dźwięki żywych ptaków, szum wody i akwaria pełne egzotycznych ryb.

Następnie uczniowie udali się na posiłek do restauracji KFC w centrum handlowym Malta.

Kolejnym punktem wycieczki był seans filmowy w Multikinie. Uczniowie obejrzeli film pt. "Wiecznie żywy", który nie tylko trzymał młodzież w napięciu, ale również okazał się niezwykle zabawny.

 

Około godz. 18:00 nastąpił powrót uczestników wycieczki do Zagórowa.


Spotkanie polsko-niemieckie

w ramach wymiany uczniów pomiędzy GKJ w Zagórowie
a Haranni - Gymnasium Herne

W dniach 17 – 22 marca br. gościliśmy w Zagórowie uczniów Haranni-Gymnasium Herne, którzy przybyli do Polski pod opieką Pani Pameli Schilling i wzięli udział w programie kolejnego spotkania w ramach wymiany uczniów z GKJ w Zagórowie.

Na tegoroczny program spotkania polsko-niemieckiego złożyły się: zajęcia lekcyjne; angielsko- i niemieckojęzyczne quizy o Polsce; wycieczka do Warszawy (w tym wizyta w Parlamencie RP);  zajęcia integracyjne  na kręgielni oraz polsko-niemiecko-rosyjski projekt fotograficzny Konin mal anders, realizowany w Koninie wraz z uczniami II Liceum oraz uczniami ich szkoły partnerskiej z Rosji.

Po raz kolejny zagórowscy gimnazjaliści mieli okazję wykorzystać w praktyce wiadomości i umiejętności zdobywane na lekcjach języka niemieckiego; uczniowie z Herne poznawali Polskę, jej tradycję i współczesność, zbytki kultury i historii; po raz kolejny możliwe było budowanie więzi pomiędzy młodymi Niemcami i Polakami, ciekawymi świata i otwartymi na każdego człowieka.

Niemieccy uczestnicy wymiany:

Jessica Buchenfeld, Isabell Dreesen, Jasmin Kania, Mia Konietzny, Gerrit Nienhues, Madlen Sroga, Pamela Schilling (opiekun)

Polscy uczestnicy wymiany:

Weronika Brzęcka, Malwina Chojnowska, Jakub Herian, Marta Herian, Julia Marciniak, Patryk Przespolewski, Katarzyna Furmaniak (opiekun), Emilia Komorowska (opiekun), Marta Nowak (opiekun), Katarzyna Pawlak (opiekun), Joanna Tomczak (opiekun)


Powitanie wiosny

Na dworze mróz - minus cztery stopnie, śnieg sypie cały poranek. Wczoraj, czyli 20 marca rozpoczęła się kalendarzowa wiosna, a pogoda typowo zimowa. Gimnazjaliści postanowili 21 marca powitać wiosnę kolorowo i wesoło.

Już od rana na korytarzach szkoły przechadzali się turyści, plażowicze, strażacy, żołnierze, kowboje, pielęgniarki, postaci z lat siedemdziesiątych i inne ciekawe osobistości. A na lekcjach uczniowie wcielili się w role nauczycieli. Były gry, zabawy i konkursy. Oj, działo się…

Organizator : Samorząd Uczniowski


Mecz Lech Poznań - GKS Bełchatów w dniu 16 marca 2013 roku.

 

84 osobowa grupa uczniów i opiekunów z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie brała udział w oglądaniu meczu Lech Poznań - GKS Bełchatów na żywo na stadionie miejskim przy ul. Bułgarskiej w Poznaniu w dniu 16 marca 2013 roku o godz. 18.00. Wyjazd odbył się dwoma autokarami. Organizatorem tego przedsięwzięcia był Karol Janowski wspólnie z Magdaleną Janowską, Jolantą Kuszką, Karolem Kuszką i przy pomocy rodziców naszych uczniów. Podczas meczu zajmowaliśmy miejsca na I trybunie w sektorze D3. W imieniu organizatorów chciałbym bardzo podziękować za kulturalny doping oraz wzorowe zachowanie uczniów Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie podczas trwania całego wyjazdu.


Zajęcia warsztatowe z chemii.

 

„Ławki w nowym zagórowskim gimnazjum płonęły....”...bo naprawdę tak to wyglądało jakby ławki w nowo otwartym gimnazjum płonęły , rzeczywiście ogień nie jeden był ale tylko i wyłącznie na naszych lekcjach chemii, które zostały zorganizowane przy współpracy Gimnazjum im królowej Jadwigi w Zagórowie z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pracownicy uniwersytetu przyjechali aby za pomocą ciekawych pokazów, efektownych eksperymentów zagórowska młodzież mogła poznawać tajniki chemii. Zajęcia , które zorganizowała w szkole pani Małgorzata Zdrojowa odbywały się na pięciu jednostkach lekcyjnych dla czterech klas. Uczniowie przeprowadzali samodzielnie doświadczenia pod okiem pracowników uniwersytetu i poznawali najważniejsze gazy występujące w przyrodzie oraz ich właściwości. Następnie odbył się pokaz ciekawych doświadczeń dla większej rzeszy uczniów i zapewniam, iż żadna ławka w nowym, pięknym gimnazjum na tym nie ucierpiała tylko uczniowie zdobyli więcej wiedzy chemicznej.


CHEMIA MOŻE BYĆ FANTASTYCZNĄ ZABAWĄ !!!     
warsztaty chemiczne
20 lutego 2013

Chemia to nie tylko skomplikowane reakcje, wzory i zadania. Na lekcjach tego przedmiotu możemy być zaskakująco ciekawie. Mogli o tym przekonać się uczniowie naszego gimnazjum, uczestniczącw warsztatach zorganizowanych przez Iwonę Wilczyńską – Kałużną.

Zajęcia w dniu 20 lutego 2013 przygotowane i przeprowadzone były przez p. Dariusza Młynarczyka - mgr farmacji i Agatę Kałużną – studentkę VI roku medycyny.

Młodzież z prezentacji dowiedziała się o metodach produkcji kosmetyków oraz powtórzyła sobie materiał dotyczący rodzajów roztworów koloidalnych. Następnie samodzielnie komponowała składniki zapachowego kremu do rąk i migdałowego toniku do twarzy, którymi mogła pochwalić się w domu.

Uczniowie zgodnie stwierdzili, że zdobyli dużo ciekawych informacji a przy tym dobrze się bawili… Z pewnością były to niezapomniane lekcje chemii, a nowe  oblicza reakcji łatwiej zrozumieć i zapamiętać.

 


UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA NOWEGO GIMNAZJUM


"Tylko szlachetne czyny są trwałe"

SenekaW piątek, 8 lutego 2013r. odbyło się uroczyste otwarcie nowego budynku Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie mieszczącego się przy ulicy Pyzderskiej 75. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: burmistrz - Wiesław Radniecki, przewodnicząca rady miejskiej Zagórowa - Romualda Matusiak, dyrektor szkoły - Anna Eicke i przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego - Marta Kruszyna. Jedną z odsłon tego święta było poświęcenie obiektu oraz krzyży dokonane przez zagórowskiego proboszcza - ks. Adama Czechorowskiego.

Młodzież bukietami kwiatów, słowem, tańcem i piosenką dziękowała władzom gminy i dyrektorowi szkoły za nowy budynek. Powstał on decyzją Rady Miejskiej Zagórowa, a środki na budowę pochodziły z budżetu gminy.

Kolejną część tego niezwykłego wydarzenia stanowiły podziękowania osobom, które w sposób szczególny przyczyniły się do powstania nowej szkoły. Następnie przemawiali licznie zgromadzeni na tej uroczystości goście. Posypały się życzenia, kwiaty i prezenty składane przez samorządowców, dyrektorów szkół, zakładów pracy i instytucji oraz od obecnej i byłej przewodniczącej rady rodziców skadane na ręce pani dyrektor - Anny Eicke.

Ten dzień na długo zostanie w naszej pamięci, a dobrze wyposażona szkoła z pewnością stworzy idealne warunki do nauki.


ODWIEDZINY ŚW. MIKOŁAJA


6 grudnia 2012r. był wyjątkowym dniem w naszym gimnazjum, gdyż odwiedził nas św. Mikołaj wraz ze swoją świtą. Tego dnia każdy grzeczny uczeń został obdarowany słodkim lizakiem. Mikołaj nie zapomniał również o nauczycielach i pani dyrektor. Ze śpiewem na ustach święty pożegnał gimnazjalistów, obiecując, że za rok ponownie do nas przybędzie.

W postać św. Mikołaja wcielił się Patryk Adamczewski z klasy IIc, a odpowiedzialnym za przygotowanie szkolnych mikołajek był Samorząd Szkolny pod kierunkiem p. Anety Borowskiej.SZKOLNA WIGILIA


" Przy wigilijnym stole,

Łamiąc opłatek święty,

Pomnijcie, że dzień ten radosny,

W miłości jest poczęty".

Jan Kasprowicz
W czwartek, 20 grudnia 2012r. obchodziliśmy w naszym gimnazjum szkolną Wigilię. Prowadzący uroczystość - Klara Frankowska z klasy IIIa oraz Bartosz Kędziora z klasy IIId powitali wszystkich uczniów i nauczycieli, którzy spotkali się w sali gimnastycznej, aby dokładnie poznać tradycję nocy wigilijnej oraz w miłej i serdecznej atmosferze spędzić czas, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie świąteczne życzenia. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli dawne tradycje Bożego Narodzenia (potrawy wigilijne, nakrycie stołu, strojenie choinki, prezenty, szopka, śpiewanie kolęd). Uroczystość została uatrakcyjniona  śpiewaniem  przez społeczność gimnazjalną pięknych kolęd i pastorałek.


Tego dnia miało miejsce rozstrzygnięcie konkursów świątecznych przygotowanych przez Samorząd Szkolny:

1. Konkurs na najpiękniej udekorowaną klasę o tematyce świątecznej

I miejsce - sala nr 8 (klasa IIc)

II miejsce - sala nr 1 (klasa Ia)

III miejsce - sala nr 5 (klasa IIIb)

2. Krzyżówka bożonarodzeniowa - 30 nagród rzeczowych losowanych przez członków Samorządu.

Nagrodę główną wygrała Marta Szmyt z klasy IIIb.


Kolejnym punktem obchodów szkolnej Wigilii był koncert zespołu muzycznego działającego pod kierunkiem p. Daniela Słowińskiego i p. Jacka Słowińskiego, który zaśpiewał i zagrał najpiękniejsze kolędy i piosenki o tematyce świątecznej. Tym samym członkowie zespołu wprowadzili wszystkich w miły, świąteczny nastój.

Na koniec każda klasa zaprezentowała się w przeglądzie kolęd i pastorałek. Uczniowie śpiewali znane kolędy, piosenki świąteczne i pastorałki. Klara i Bartek - konferansjerzy uroczystości - złożyli życzenia dyrekcji, nauczycielom i wszystkim uczniom:

 

"... by nas jak najmniej dzieliło, a jak najwięcej łączyło. Życzymy sobie najwięcej zwykłego szczęścia. DO SIEGO ROKU".

 

 


OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA AIDS
w roku szkolnym 2012 / 2013

03 grudnia w gimnazjum odbyła się szkolna akcja profilaktyczna, której nadrzędnym celem było kształtowanie właściwych postaw i zachowań młodzieży dotyczących problematyki związanej z HIV i AIDS.

Gimnazjaliści wysłuchali audycji radiowej, którą poprowadzili uczniowie klasy 3b:  Marta Herian, Nikola Wilczewska oraz Tomasz Szeląg.

Przedstawiciele klasy 2c i 2a  "dekorowali" uczniów i nauczycieli gimnazjum czerwoną wstążeczką symbolizującą solidaryzowanie się z osobami chorymi na AIDS.

Tego dnia podsumowany został szkolny konkurs plastyczny pt. "STOP używkom" oraz etap szkolny konkursu fotograficznego  "Młodość - Bezpieczeństwo - HIV" W konkursie plastycznym "STOP używkom"

I  miejsce  zajął Wiktor  Kuźniewski 2d,

II  miejsce  otrzymała Marta Kruszyna 2b oraz Tomasz Szeląg 3b.

Wyróżnienia przyznano Rafałowi Kowalskiemu 3c oraz Dżesice Borowskiej, Julicie Busse, Weronice Wysockiej, Martynie Rogalińskiej z klasy 2d. Plakaty przygotowane przez uczniów wyeksponowane zostały w świetlicy szkolnej.

W konkursie fotograficznym  "Młodość - Bezpieczeństwo - HIV" I miejsce na etapie szkolnym uzyskała praca Nikoli Wilczewskiej z klasy 3b, która doceniona została na etapie powiatowym, uzyskując II miejsce. Na powiatowych obchodach Światowego Dnia AIDS zorganizowanych przez Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Słupcy Nikola otrzymała  w nagrodę aparat fotograficzny.

Obchody Światowego Dnia AIDS zorganizowała pedagog szkolny Barbara Kasznia.


„Spójrz inaczej”

W czterodniowych warsztatach 17 – 20 listopada 2012 dyrekcja i wychowawcy klas brali udział w szkoleniu prowadzonym przez prof. Andrzeja Kołodziejczyka poświęconym realizacji programu wychowawczo – profilaktycznego dla gimnazjum „Spójrz inaczej”. Zajęcia sobotnie i niedzielne poświęcone były poznaniu zasad projektu oraz przygotowaniu się do pracy z młodzieżą w zespole klasowym.

W poniedziałek i wtorek nauczyciele w dwuosobowych zespołach prowadzili zajęcia z niektórymi klasami.

Taka forma szkolenia – warsztaty –służą nie tylko podniesieniu jakości pracy nauczyciela, ale również wzmacnia oddziaływania wychowawcze w zakresie kształtowania osobowości gimnazjalisty i wspieranie jego rozwoju poprzez treści programowe oraz osobisty kontakt nauczyciela z dziećmi.


11 listopada - Święto Niepodległości

W środę 14 listopada 2012r. w świetlicy szkolnej odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości, której treść wypełnił montaż słowno - muzyczny pod hasłem "Nasze drogi do wolności". Uczniowie klasy IIc pod kierunkiem p. Karola Kuszki uczcili ten wyjątkowy dzień dla Polaków wierszami oraz pieśniami patriotycznymi ("Rota", "Mazurek Dąbrowskiego", "Warszawianka", "O mój rozmarynie", "Mury").

Uroczystość uświetnił występ chóru szkolnego działającego pod kierunkiem p. Moniki Nowaczyk, który zagrał na fletach piosenkę: "Przybyli ułani pod okienko". Na uwagę zasługuje występ Klary Frankowskiej z kl. IIIa, która pięknie zaśpiewała "Rozkwitają pąki białych róż" oraz gra na akordeonie Filipa Zdrojowego z kl. IId.

W trakcie akademii uczniowie mogli podziwiać dekorację przygotowaną przez p. Katarzynę Michalak oraz obejrzeć prezentacje multimedialne przygotowane specjalnie na tę uroczystość przez uczniów klasy IIc.


"Starym Ojców naszych szlakiem

Przez krew idziem ku wolności!

Z dawną pieśnią, dawnym znakiem,

My, żołnierze sercem prości,

Silni wiarą i nadzieją,

Że tam, kiedyś, świty dnieją!


Starym Ojców naszych szlakiem

Przez krew idziem w jutra wschody,

Z dawną pieśnią, dawnym znakiem,

Na śmiertelne idziem gody,

By z krwi naszej życie wzięła

Ta - co jeszcze nie zginęła".


Wymiana polsko - niemiecka

W roku szkolnym 2012/2013 wymiana polsko-niemiecka odbyła się w dniach 22-27 października. Ośmioro uczniów w składzie: Marta Herian, Malwina Chojnowska, Weronika Brzęcka, Julia Marciniak, Weronika Cieślewicz, Patrycja Socha, Wiktor Zieliński i Patryk Przespolewski razem z opiekunem p. Katarzyną Pawlak wyjechali z Zagórowa w poniedziałek o godzinie 6.45, a około godziny  19.00 dojechali do Herne.

Pierwszego dnia uczestnicy wymiany spędzili  czas w Haranni-Gymnasium- w szkole, do której uczęszczali  nowo poznani koledzy z Niemiec. Następnie zwiedzili  Bergbaumuseum (Muzeum Górnicze) w Bochum, gdzie dowiedzieli się o trudnej pracy górników na przełomie wieków.  Popołudnie cała grupa spędziła na grach w kręgle w Bowling-Treff w Bochum.

Kolejnego dnia uczniowie wraz z opiekunami udali się do Münster. Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie Naturkundemuseum (Muzeum Przyrodniczego), w którym uczestnicy wymiany zostali podzieleni na kilkuosobowe polsko-niemieckie grupy. Ich zadanie polegało na zdobyciu informacji w celu wypełnienia kart pracy.  Kolejnymi punktami programu były: zakupy w centrum miasta oraz zwiedzanie zabytkowych kościołów. Wieczór młodzież spędziła jak zwykle w rodzinach swoich niemieckich kolegów.

W czwartek, po trzech godzinach spędzonych w szkole, uczniowie udali się do Ratusza miasta Herne na spotkanie z burmistrzem, który przybliżył historię miasta Herne oraz wymiany pomiędzy Haranni-Gymnasium a Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie i II LO w Koninie. Po wizycie w Ratuszu i przerwie obiadowej wszyscy uczestnicy spotkali się na pływalni LAGO, korzystając z wszystkich atrakcji tego miejsca .

W piątek, podobnie jak poprzedniego dnia, młodzież uczestniczyła w zajęciach w szkole, a następnie pracowała nad projektem plastycznym polegającym na wykonaniu lampionów z symbolami Niemiec oraz Polski. W tym dniu została również nagrodzona zwycięska grupa, która najlepiej wykonała zadania w Muzeum Przyrodniczym w Münster.

W sobotę, 27 października o godzinie 7.00, uczniowie pożegnali się z niemieckimi rodzinami i wyruszyli w drogę powrotną do Zagórowa. Choć pożegnanie było smutne, wszyscy wracali  w bardzo dobrych nastrojach, z nadzieją, że wiosną znów się spotkają, tym razem w Polsce.

 


Halloween 2012

Jak co roku w naszej szkole, uczniowie i nauczyciele mieli okazję poznać lub przypomnieć sobie nieco na temat zwyczajów oraz historii obchodów Halloween.

W środę 31 października br. uczniowie klasy 2 a pod opieką p. Marta Nowak przygotowali audycję radiową , po części w języku angielskim oraz polskim, poświęconą historii tego święta jak również towarzyszącym mu zwyczajach, zabawach , postaciach oraz charakterystycznych strojach.

Dowiedzieliśmy się m.in. ,że :

Święto Halloween wywodzi się z pogańskiego, celtyckiego obyczaju All Hallow's Eve. W XIXw przywędrowało do Stanów Zjednoczonych gdzie do dziś jest obchodzone najhuczniej. W ten dzień w Irlandii palono ogniska oraz odprawiano modły za dusze zmarłych.

Oryginalnie związany jest z czarną magią i odprawianiem czarów, popularne symbole to duchy, czarownice, nietoperze, czarne koty, gobliny, zombie, sowy, demony itp. Inny znany symbol to wydrążona dynia z palącymi się w środku świecami. W Stanach Zjednoczonych popularnym zwyczajem jest przebieranie się za duchy, wampiry, czarownice, demony. W ten dzień przebrane dzieci chodzą po domach zbierając cukierki i słodycze.

W różny sposób święto obchodzone jest w różnych krajach jednak coraz częściej obserwuje się 'amerykanizacje' tego święta i zanik tradycyjnych zwyczajów. Po dziś dzień święto to jest narodowym świętem w Irlandii. Hucznie obchodzone jest też w takich krajach jak: Anglia, Australia, Stany Zjednoczone, Nowa Zelandia i Szkocja.

Zabawy, Wróżby, Zwyczaje
Z Halloween związane jest wiele zabaw. Najpopularniejszą jest łapanie jabłek (boobing for apples), w której za pomocą zębów należy wyłowić pływające w wannie lub basenie jabłka. Inną popularną zabawą jest zjadanie bez pomocy rąk wiszących na nitkach ciastek i owoców.
Do zabaw Halloweenowych należą także wróżby, na przykład: Wróżenie ze spodków. Siedząca za stołem z zawiązanymi oczami osoba wybiera jeden ze stojących na stole spodków. Zawartość spodka wróży wydarzenia na przyszły rok.
W Ameryce Północnej niezamężne kobiety siadają w ten dzień w ciemnym pokoju patrząc w lustro tak długo aż nie pojawi się w nim twarz przyszłego małżonka, ale uwaga, jeśli zamiast twarzy pojawi się trupia czaszka kobieta nie przeżyje dłużej niż rok.

Symbole
Symbole Halloween to oczywiście wszystko co kojarzy się z życiem pozagrobowym i horrorem, a więc duchy, zjawy, upiory, wampiry, czarownice, kostuchy, demony, trupie czaszki, piszczele, zombie itp.
Nieodłącznym symbolem tego święta jest także wydrążona dynia z otworami najczęściej w kształcie twarzy ze świecą w środku. Dynia na halloween jest stosunkowo prosta do przygotowania - w tym celu należy ostrym nożem odciąć górę owocu, wydrążyć ją łyżką, wyciąć otwory i gotowe.

Najczęstszym elementem pojawiającym się podczas święta jest lampion zrobiony z dyni. I w naszej szkole swoje prace mogli zaprezentować uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie na Najciekawiej wyciętą i udekorowaną dyni.

Oto niektóre prace:

Dynia przygotowana przez Adriana Jankowskiego- ucznia kl III a, która zajęła I miejsce w konkursie.

Miejsce drugie przypadło w udziale klasie 2 b

Miejsce trzecie zajęła klasa 1c


Ślubowanie uczniów klas pierwszych

 

29 października 2012 roku 92 uczniów klas pierwszych złożyło w obecności dyrektora szkoły, wychowawców i rodziców uroczyste ślubowanie.

Dyrektor szkoły Anna Eicke dokonała aktu pasowania na gimnazjalistę, a wychowawcy klas pierwszych: p. Daniel Słowiński (1a), p. Agnieszka Ławniczak (1b), p. Joanna Tomczak (1c), p. Grażyna Kramska (1d) wręczyli wychowankom pamiątkowe dyplomy. Uczniów klas pierwszych podczas aktu pasowania na gimnazjalistę reprezentowali: Filip Woźny 1a, Agnieszka Świątek 1b, Krystian Mielcarek 1c oraz Weronika Wiatrowska 1d.

Otrzęsiny uczniów klas pierwszych

Humor i dobra zabawa towarzyszyły pierwszoklasistom podczas otrzęsin, które w roku szkolnym 2012/2013 przebiegały pod hasłem: "Na poligonie".

Samorząd Uczniowski przygotował dla swoich młodszych kolegów żołnierskie zadania, m.in. musztrę, projekt munduru z gazet i papieru toaletowego, żołnierski taniec, kalambury, jedzenie pączków, pytania o szkole. Oczywiście nie mogło zabraknąć konkursów dla wychowawców, którzy zmagali się z czytaniem "łamańców językowych" oraz wspólnie z wychowankami śpiewali wojskowe piosenki.

Osoby zaangażowane w przygotowanie uroczystości otrzęsin:

- prowadzenie uroczystości - Klara Frankowska, Bartosz Kędziora

- prowadzenie musztry - Weronika Cieślewicz

- oprawa muzyczna - Dawid Słowiński, Rafał Krych

- przygotowanie uroczystości - opiekun Samorządu p. Aneta Borowska

 


Dzień Bibliotek Szkolnych

 

22 października to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych. Obchody światowego święta bibliotek szkolnych zostały zainicjowane w roku 1999 przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego. Z roku na rok coraz więcej polskich bibliotek szkolnych włącza się do jego obchodów. Również nasza biblioteka wykazała się inwencją i pomysłowością, aby w atrakcyjny sposób uczcić ten dzień. Klara Frankowska z klasy IIIa oraz Bartosz Kędziora z klasy IIId poprowadzili specjalne wydanie audycji radiowej w postaci teleexpresu. Ponadto uczniowie mogli obejrzeć wystawę dotyczącą historii bibliotek szkolnych, która znajduje się na korytarzu, tuż przy wejściu do biblioteki przygotowaną przez p. Hannę Kierzek - nauczyciela bibliotekarza.


Książek wybór mamy spory:

Są romanse i horrory,

Są albumy i słowniki,

Poradniki, podręczniki,

Różnorodne bajki, baśnie,

Czyta uczeń zanim zaśnie,

Miękkie, sztywne, duże, małe,

kolorowe, czarno - białe,

wciąż niezbędne, będę szczera,

żadne filmy, komputery,

wyprzeć książek nie są w stanie!Dzień Edukacji Narodowej 2012

Aby dojść do celu dobrą drogą, potrzebne są nam wzorce,
a Wy niewątpliwie je dla nas stanowicie.

Trudno znaleźć słowa, które byłyby dość piękne,
aby podziękować za Waszą pracę,

Poświęcenie i za serce włożone w wychowanie nas.

Za troskę o naszą przyszłość i nasze życie.

Za najdroższy dar, jaki mogliśmy od Was otrzymać –

Za wiedzę, bo najcenniejszym i najtrwalszym podarunkiem,

Jaki można dać dziecku, jest wykształcenie.

To Wy obok rodziców, kształtujecie nasze serca i umysły,

Dlatego podziękowanie jest nie tylko wyrazem wdzięczności,

Jest przede wszystkim obietnicą, że dzięki Wam wyrośniemy na ludzi.

Obietnicą, że gdziekolwiek będziemy, wspomnienie o Was,
Drodzy Nauczyciele, będzie z nami”.


Tymi słowami uczniowie Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie rozpoczęli tegoroczną akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

W tym roku szkolnym uroczystość przygotowała pani Agnieszka Ławniczak, a opiekę muzyczną sprawował pan Daniel Słowiński i pani Monika Nowaczyk.

Uczniowie klas pierwszych przygotowali prezentację multimedialną oraz montaż słowno- muzyczny pod hasłem: „A wdzięczność nasza bez granic”.

Uczniowie poprzez słowa i muzykę chcieli w tym szczególnym dniu podziękować wszystkim pracownikom szkoły i złożyć im najserdeczniejsze życzenia .

 

Natalia Słowińska i Joanna Słowińska to bardzo utalentowane skrzypaczki , które brawurowo wykonały utwór „Yesterday”


Krystian Grzeszczak uświetnił uroczystość swoją grą standardów na trąbce.

 

- Nic dwa razy się nie zdarza i nie zdarzy. Z tej przyczyny

zrodziliśmy się bez wprawy i pomrzemy bez rutyny.

- Choćbyśmy uczniami byli najtępszymi w szkole świata,

nie będziemy repetować żadnej zimy ani lata.

Więc za to, że biegniemy coraz śmielej

- po ścieżkach wiedzy ku przyszłości celom

dziś dziękujemy Wam, NAUCZYCIELE.

Wszystkim PRACOWNIKOM naszej szkoły składamy najszczersze życzenia :

zdrowia, energii i wytrwałości, byście w pełni mogli realizować swoje plany życiowe i zawodowe.


Noc Naukowców  Poznań 28 września 2012

W zajęciach warsztatowych pokazach, doświadczeniach, wykładach uczestniczyło 48 uczniów z naszego gimnazjum pod opieką p. Iwony Kałużnej, p. Małgorzaty Zdrojowej i p. Marii Bartczak. Odwiedziliśmy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Przyrodniczy oraz Centrum Superkomputerowo -Sieciowe w Poznaniu.
Poznańskie uczelnie przygotowały bardzo bogatą ofertę, my wybraliśmy zajęcia poszerzające naszą wiedzę biologiczną i chemiczną. Dowiedzieliśmy się jak tworzyć włókna z liści sukulentów. Obejrzeliśmy preparaty mikroskopowe narządów ludzkich, zagraliśmy w salonie parazytologicznym, wysłuchaliśmy chemicznych aspektów miłości, sprawdziliśmy jak małże produkują perły, jak poruszają się stawonogi, jak wyglądają białka i organizmy            w mikroskopie skaningowym i wiele, wiele więcej.

Oto przykładowe wypowiedzi naszych uczniów na temat wyjazdu na Noc Naukowców:
"Wszyscy wróciliśmy zadowoleni, byliśmy na wykładzie o zdrowiu, o działaniu narządów zmysłu, znaczeniu wody, oglądaliśmy małże, ryby". Magda
"To była fajna wycieczka. Warto ją powtórzyć, mieliśmy okazję samodzielnie upleść sznurek, odgadnąć, co znajduje się na zdjęciach z mikroskopu: oko muchy czy pająka". Martyna

"Podobały mi się wszystkie zajęcia, jednak najbardziej "Od liścia do sznurka", ponieważ dużo dowiedziałam się o roślinach włóknodajnych. Jeśli będzie taki wyjazd za rok, to z pewnością pojadę". Karolina


21 września 2012 roku uczniowie klasy IId wspólnie z rodzicami oraz p. Hanną Kierzek gościli u państwa Kordulasińskich - właścicieli Gospodarstwa Agroturystycznego we Wrąbczynku.Wyjazd miał na celu integrację klasy połączoną z klasowymi obchodami Dnia Chłopca.

Zostaliśmy miło przyjęci przez pracowników gospodarstwa, ugoszczeni pysznymi kiełbaskami z grilla, surówkami oraz gorącą herbatką. Ponadto rodzice upiekli na to spotkanie smaczne ciasta domowego wypieku. W miłej atmosferze spędziliśmy piątkowe popołudnie i obiecaliśmy sobie, że przyjedziemy tu ponownie. Naprawdę warto!


Sprzątanie świata 2012

W piątek 14 września 2012 roku uczniowie Gimnazjum im. Królowej Jadwigi w Zagórowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie Świata".

 

Jak co roku gimnazjaliści pod opieką wyznaczonych nauczycieli sprzątali ulice Zagórowa. Akcja miała miejsce na 6-tej i 7-mej godzinie lekcyjnej, a osobami odpowiedzialnymi za jej przeprowadzenie byli: p. Iwona Wilczyńska- Kałużna i p. Marek Teodorczyk.
Uczniom udało się zebrać dużo śmieci, dzięki temu nasze miasteczko stało się czystsze i piękniejsze.


Samorząd Uczniowski

Od 11 września 2012 roku w gimnazjum działa nowy Samorząd Uczniowski wybrany w demokratycznych wyborach poprzedzonych intensywną kampanią.

Skład Samorządu Uczniowskiego:

Przewodnicząca - Marta Kruszyna 2b

Z - ca przewodniczącej - Bartosz Kędziora 3d

Skarbnik - Klara Frankowska 3a

Kronikarz - Anna Jurkiewicz 3a

Obsługa radiowęzła - Dawid Słowiński 3b, Rafał Krych 3d, Maciej Hibner 3b

Członkowie Samorządu - Natalia Słowińska 1a, Dagmara Zamiatała 1b, Nikola Krasucka 1c, Weronika Wiatrowska 1d, Patryk Przespolewski 2a, Patryk Adamczewski 2c, Wiktor Kuźniewski 2d, Martyna Rybicka 3c

Samorząd Uczniowski informuje, że w bieżącym roku szkolnym wznowiono akcję "Szcząśliwy numerek". Każdego dnia rano Natalia Słowińska oraz Dagmara Zamiatała losują jedną liczbę. Uczeń, którego nazwisko figuruje przy wylosowanym numerze, jest zwolniony w danym dniu z odpowiedzi oraz niezapowiedzianych kartkówek.


Inauguracja roku szkolnego

2012/2013

3 września 2012 r. o godz. 900 na dziedzińcu szkolnym odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012 / 2013. Pani dyrektor Anna Eicke powitała przybyłych uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do pierwszoklasistów. Następnie p. dyrektor odczytała list Rzecznika Praw Dziecka – Pana Marka Michalaka adresowany do uczniów z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.Później uczniowie klasy II d pod kierunkiem Pani Hanny Kierzek zaprezentowali się w montażu słowno – muzycznym upamiętniającym 73 rocznicę wybuchu II Wojny Światowej.

Po apelu Pani wicedyrektor Monika Nowaczyk przedstawiła skład klas I, ich wychowawców oraz złożyła życzenia wszystkim uczniom:

Klasa I a – wychowawca p. D. Słowiński

Klasa I b – wychowawczyni p. A. Ławniczak

Klasa I c – wychowawczyni p. J. Tomczak

Klasa I d – wychowawczyni p. G. Kramska

 Obóz sportowy dzieci z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi
i Szkoły Podstawowej w Zagórowie
Niechorze koło Rewala  11.08.2012 do 22.08.2012.

 

20 osobowa grupa młodych sportowców z Gimnazjum im. Królowej Jadwigi i Szkoły Podstawowej w Zagórowie wspólnie z grupą sportową w ilości 30 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Konina w dniach 11 - 22 sierpnia 2012 roku przebywało na obozie sportowym w Niechorzu. Grupą z Zagórowa opiekowali się Magdalena i Karol Janowscy. Atutem tegorocznego wyjazdu nad morze była pogoda - każdy dzień przynosił duże ilości słońca. Zakwaterowani byliśmy w Ośrodku Wypoczynkowo - Sportowym "Mewa" w Niechorzu, skąd do plaży i morza było około 50 metrów. Na terenie ośrodka znajdowały się boiska do gry w: piłkę nożną, piłkę siatkową, piłkę siatkową plażową, koszykową, badmintona, Były także ustawione stoły do tenisa stołowego.

Głównym celem naszego wyjazdu było podniesienie kondycji poprzez zwiększenie wytrzymałości i poprawienie szybkości. Zajęcia sportowe odbywały się codziennie w trzech turach: 8.30 - 13.00; 15.15 - 18.00, 18.30 - 21.00. Miały one miejsce na plaży lub na boiskach przy ośrodku. W czasie obozu odbyły się turnieje w: piłkę nożną, piłkę nożną plażową, siatkówkę, siatkówkę plażową, drużynowego i indywidualnego badmintona. W godzinach wieczornych odbywały się także gry i zabawy rekreacyjne, wybór najładniej wykonanej piosenki obozowej oraz śmiesznej scenki związanej z obozem w Niechorzu.

Podczas obozu byliśmy na dwóch wycieczkach w:

-  Międzyzdrojach - zwiedziliśmy molo, płynęliśmy stateczkiem po morzu, spacerowaliśmy Aleją Gwiazd;

-  Kołobrzegu - zwiedziliśmy port, Park Zdrojowy z fontannami, Muzeum Oręża Polskiego.

Nasz ośrodek był miejscem, gdzie przebywały także młodzieżowe grupy Lecha Poznań, Ursusa Warszawa, siatkarki AZS Katowice, siatkarki z Krakowa, lekkoatleci z Kościana.

Mieliśmy także szansę przyglądania się najlepszym siatkarzom i siatkarkom plażowym. W dniu 11 sierpnia oglądaliśmy mecze na Mistrzostwach Polski Kobiet i Mężczyzn w Plażowej Piłce Siatkowej w Niechorzu. Codziennie wieczorem odbywały się dyskoteki  oraz w ostatni wieczór mieliśmy wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek. Każdy dzień rozpoczynał się  o 7.00 pobudką i porannym rozruchem, o 8.00 śniadanie , o 8.30 przejście na plażę, gdzie odbywały się zajęcia sportowe w formie marszy, marszobiegów, truchcików, przebieżek, krótkich i szybkich startów, wyścigów rzędów, o  13.00 obiad, po obiedzie przejście na plażę i pod okiem ratownika kąpiel w morzu oraz odpoczywanie na leżaku, o 18.00 kolacja a po kolacji odbywały się już zajęcia na boiskach sportowych na terenie ośrodka.

Opiekunowie i młodzież z Zagórowa bardzo dziękują za zorganizowanie obozu sportowego w Niechorzu Szkolnemu Związkowi Sportowemu z Poznania, Urzędowi Miejskiemu w Zagórowie oraz Dyrektorowi Gimnazjum im. Królowej Jadwidze w Zagórowie pani Annie Eicke.


 GKJ © 2009. All Rights Reserved.